Maco Racing Team

Maco Moto Racing Team v Le Mans

Po piatich rokoch pôsobenia v Majstrovstvách sveta Endurance je slovenský tím Maco Moto Racing tam, kde smeruje každý tím. Tento rok je to už profesionálny tím, v ktorom štartujú dvaja majstri sveta tejto disciplíny, Austrálčan Warwick Nowland (majster sveta 2000 a 2002) a Američan Jason Pridmore (majster sveta 2003). Túto dvojicu dopĺňa ďalší americký pretekár Dave Stanton.

Tohtoročné jazdecké obsadenie a technické zabezpečenie tímu Maco Moto Racing vyvolalo v Le Mans veľký ohlas, náš tím je jediným, v ktorom štartujú dvaja majstri sveta. Na návštevu tímu prišli aj prední predstavitelia týchto 24-hodinových pretekov, ktorí vyslovili obdiv nad tým, aké zmeny sa v tíme oproti minulosti udiali.

Dni tréningov a kvalifikácií boli vzájomným zoznamovaním sa tímu a pretekárov. Dosiahnuté časy boli čoraz rýchlejšie po kvalifikácii patrí slovenskému tímu 17. miesto, z ktorého sme štartovali do pretekov. Tímy od 9. do 18. miesta boli zoradené v jednej sekunde, taká je dnes v tomto šampionáte konkurencia.

Samotné preteky rozbiehal za náš tím Pridmore, ktorý sa okamžite začal prebojovávať na vyššie priečky. Usadili sme sa v prvej desiatke a pohybovali sme sa okolo 7.-8. miesta. Už večer sa však prejavil problém s chladičom, najprv sme pri oprave stratili naši 14 minút, no onedlho sa opravovalo opäť a tentokrát sa už menil celý chladič. Pokračovalo sa ďalej, no klesli sme až do štvrtej desiatky hodnotenia a čakala ho náročná noc. Ráno o siedmej hodine, keď už sme jazdili na 22. mieste, sa prejavila porucha na elektronike a keďže sa už nedalo vrátiť do boja o dobré umiestnenie, oficiálne sme oznámili odstúpenie z podujatia… Zaradili sme sa tak k 19 tímom, ktoré museli odstúpiť a nechýbali medzi nimi ani favoriti. Aj keď nám Le Mans nevyšlo podľa predstáv vieme, že sme zanechali medzi odborníkmi a súpermi veľmi dobrý dojem a to s akým zázemím, jazdeckým a technickým, sme sa v Le Mans predstavili, nazvali zainteresovaní revolúciou. Hviezdy Nowland a Pridmore sa v tíme cítili ako doma, navyše priniesli množstvo informácií, ktoré majú doslova cenu zlata a určite posunú náš tím ďalej. Spokojný so spoluprácou bol aj predstaviteľ spoločnosti Dunlop, ktorý prisľúbil spoluprácu aj do ďalších rokov. Mimochodom Jason Pridmore práve na pneumatike tejto značky zajazdil suverénne najrýchlejší čas na mokrej trati. Odchádzali sme z Le Mans síce so smútkom, ale s nádejou do budúcnosti. Stali sme sa súčasťou svetovej špičky a súperi s nami definitívne začali počítať ako s konkurentom v boji o tie najvyššie priečky.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom