Maco Racing Team

Maco Moto Racing Team tretí v Katare!!!

ONLINE – PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ V sobotu sa v Katare koná posledné tohtoročné podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta. 

Za slovenský tím Maco Moto Racing štartujú Jason Pridmore, Jakub Smrž a Thomas Hinterreiter, ktorý nahradil zraneného Warwicka Nowlanda.
Výsledky pretekov

Sobota

PRETEKY:
8 h: Cieľ a celkové tretie miesto pre Maco Moto Racing Team. VEĽKÁ GRATULÁCIA!! Ako prvý preťal cieľovú pásku Yamaha Austria RT, druhý skončil tím Yamaha Folch Endurance.
7,75 h: Jason po pár kolách zamieril opäť do boxov, každopádne sa vrátil na trať a bojuje o udržanie tretieho miesta.
7,5 h: Oba tímy, teda Yamaha Folch aj Maco Moto striedajú pretekárov a čaká nás veľký boj o druhú priečku. Za Maco MRT nakoniec finišuje J. Pridmore.
7,25 h: Je to tu! Yamaha Folch Endurance je druhý.
7 h: Šesťdesiat minút delí Maco MRT od skvelého výsledku. Vo vedení stále Yamaha ART, druhý Macovia majú pár sekúnd na tretí Yamaha Folch Endurance a budú musieť o udržanie pozície tvrdo bojovať. Štvrtý Bolliger Team Switzerland a piaty RMT 21 s dvojkolovou stratou už do boja o medailové umiestnenie nezasiahnu.
T. Hinterreiter je na trati! A tým je aj vyriešená otázka, ktorý pretekár bude nasadený na finiš- bude ním s najväčšou pravdepodobnosťou K. Smrž.
6 h: Maco MRT stále druhý, s dvojkolovou stratou na Yamaha ART. Ku zmene došlo na tretej priečke- Yamaha Folch Endurance sú pred Bolliger tímom a je dosť možné, že sa pokúsia zaútočiť aj na vyššie pozície.
5 h: Tri hodiny do konca a Macovia držia druhý „flek“! S náskokom necelého kola vedie YART, ani na tretej priečke žiadna zmena- na švajčiarsky Bolliger sa však začína doťahovať Yamaha Folch Endurance.
4 h: V polovici pretekov je Maco Moto Racing Team na druhej pozícii tesne za vedúcim Yamaha ART. Tretí Bolliger Team je so stratou kola stále tretí, časové rozdiely sa však začínajú výraznejšie zväčšovať.
2,5 h: Maco MRT stále na prvom mieste s výnimkou striedanie pretekárov. Aktuálne má Kuba Smrž dve série, Jason ide svoju druhú rundu. Definitívne sa teda potvrdilo, že zranenie T. Hinterreitera mu nedovolí nastúpiť do pretekov. V tesnom závese za Maco tímom sa pohybuje Yamaha Astria, tretí Bolliger Switzerland stráca už takmer kolo.
1 h: Jakuba Smrža vystriedal Jason Pridmore a udržuje naďalej fantastickú prvú pozíciu! Na druhom mieste jazdiaci tím Yamaha Austria mierne znižuje náskok, v tomto momente na ich motocykli sedí Steve Martin. Vyzerá to tak, že s podujatím sa lúči najväčší favorit a už majster sveta tím Suzuki!!! Ani popredný tím Phase One už pravdepodobne nepokračuje! Tí, ktorí sledujete Live Timing, ste možno prekvapení, že pri mene Igora Jermana z tímu Yamaha Austria je slovenská vlajka. Je to samozrejme omyl, Igor je Slovinec, ktorý mimochodom v rokoch 1994 – 1996 vyrastal aj na našich letiskách a vo svojej kariére absolvoval aj šampionát WSBK
30 minút po štarte: Historický okamih!!! Maco Moto Racing Team je na 1. mieste!!! Na motocykli je Jakub Smrž!!!
———————————-
Piatok

Aktuálne správy od manažérky Maco MRT Denisy Greškovej:
Zdravíme vás z ďalekého Kataru!
Na miesto sme dorazili v poriadku, počasie nám dúfam bude priať- je teplo, ale veterno. Jason Pridmore cestoval od pondelka a vo Washingtone zmeškal prípoj lietadla, takže sa k nám pripojil až v stredu a tým pádom zmeškal stredajšie voľné tréningy. Jakub Smrž aj Thomas Hinterreiter robili už v prvých kolách voľného tréningu výborné časy, boli spokojní s nastavením motorky a museli sme robiť len drobné úpravy.
V prvej kvalifikácii Jason po 4 kolách dosť vážne havaroval- pravdepodobne po náraze bočného vetra nachvíľu stratil kontrolu nad strojom. Výsledkom bol zničený motocykel, celá pravá strana je po generálke, šťastím je, že Jason vyviazol bez újmy. Na záložnom motocykli urobil ako druhý v kvalifikácii Thomas dobrý čas a to sme ešte mali žolíka vo vrecku. V rámci stratégie najrýchlejší nakoniec šiel na trať ako posledný Jakub a podarilo sa mu urobiť najlepší čas v jeho skupine.
Druhú kvalifikáciu otvoril Jason dvojsekundovým zlepšením vlastného času a je presvedčený, že má na to, udržať tento limit aj v pretekoch. Spokojnosť nám ale nevydržala dlho. Thomas spadol na špinavej trati a opäť s prispením vetra. S narazeným zápästím je jeho štart v pretekoch otázny a to ho budúci týždeň čaká ďalšie podujatie v Macau. Motorka predčasne ukončila sezónu- ohnutý rám, okulár, zdemolovaná nádrž, snáď všetky jej súčasti sú poškodené. Kuba do druhej kvalifikácie nakoniec nenastúpil, ale vďaka jeho predošlému skvelému času máme výbornú šiestu pozíciu na štarte.
Teraz musíme vymyslieť vhodnú stratégiu do pretekov a zatiaľ to vyzerá na nasadenie iba Jakuba a Jasona, všetko je ale otvorené.
Pretekári oddychujú na hoteli, mechanici s Macom pripravujú motorku na zajtra a dúfame, že posledných osem hodín tohoročnej sezóny nám prinesie len pozitívne a radostné chvíle. Držte nám preto palce, radi by sme domov doniesli čo najviac cenných „svetových“ bodov.
Denisa a váš Maco Moto Racing Team
———————————-
V dnešnej 2. kvalifikácii skončil Pridmore vo svojej skupine tretí, Hinterreiter jedenásty, po páde má však problémy s rukou, nie je isté či bude zajtra štartovať. Pre poškodený motocykel nemohol 2. kvalifikáciu absolvovať Jakub Smrž, aj tak však jeho včerajší najrýchlejší čas v skupine nikto neprekonal. Slovenský tím odštartuje do pretekov zo šiesteho miesta. Dnes už majú pretekári voľno, ale mechanici pracujú na oprave motocykla.
———————————-
Štvrtok

Výbornými výsledkami zahájil slovenský tím podujatie v Katare, kde boli zatiaľ na programe dva voľné tréningy a prvá kvalifikácia. V prvom voľnom tréningu obsadil tretie miesto, v druhom štvrté! V nasledujúcej kvalifikácii obsadil tím 6. miesto. Vo svojich skupinách jazdci získali nasledujúce umiestnenia:
v 1. skupine – 9. miesto Jason Pridmore,
v 2. skupine – 9. miesto Thomas Hinterreiter,
v 3. skupine – 1. miesto Jakub Smrž!!!
Jason Pridmore vtréningu spadol, pretekári potom jazdili na náhradnom motocykli.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom