Maco Racing Team

Maco Moto Racing Team sa vrátil z Albacete

S novou Yamahou v tíme so štartovým číslom 14 sa predstavil Tomáš Mikšovský s rakúskym pretekárom Thomasom Hinterreiterom, v druhom tíme so štartovým číslom 114 nastúpili na vlaňajšej Yamahe Brit Damian Rowley, Belgičan Leroy Verboven a majiteľ tímu Martin Kuzma.

Už od začiatku tréningov bolo jasné, že dvojica Mikšovský – Hinterreiter bude patriť medzi popredné tímy celkového hodnotenia bez rozdielu tried. Hinterreiter sa pohyboval v rozmedzí 6. až 9. miesta, Mikšovský figuroval v úvode druhej desiatky. V tíme však stále riešili problém so správaním motocyklov, ktoré boli veľmi nepokojné. Na to doplatil Mikšovský, ktorý pár minút pred koncom tréningu vo vysokej rýchlosti nepríjemne havaroval, absolvoval klasický „highsider“ a bol prevezený do nemocnice. Keďže bol prvý tím kvalifikovaný na 11. mieste, rozhodol sa Kuzma prejsť do prvého tímu, kde by v prípade Mikšovského zlého zdravotného stavu preteky odjazdil, prípadne len dokončil, ak by Tomáš predsa len nastúpil, no neskôr by už nevládal.

Obrovským sklamaním bolo pre tím zistenie, že všetky problémy so správaním motocykla nielen v Albacete ale aj v Le Mans boli zapríčinené zlými pneumatiky. Taký pneumatikársky gigant, akým firma Dunlop rozhodne je, zásobil náš tím pneumatikami s rokom výroby 2004!

Hinterreiter zástupcom firmy Dunlop riadne prehovoril „do duše“. Po tomto škandále sa motocykle už s kvalifikačnou gumou správali celkom inak a aj pretekári z druhého tímu dokázali svoje časy vylepšiť až o 3 – 4 sekundy! „Veľa sa doma diskutovalo o tom, akých to máme pomalých jazdcov,“ vravel Kuzma. „Teraz sa však ukázalo, že Verboven s Rowleym sú rýchli pretekári. Na vlaňajšom motocykli zajazdili rýchlejšie časy, aké sa na ňom dosahovali v Albacete vlani.“ V noci po Mikšovského páde bolo čo opravovať do štvrtej hodiny rannej. Bol ohnutý rám, rozbitá telemetria, problém bol aj s motorom, bolo treba zvárať nádrž… Tomáš sa nakoniec rozhodol v pretekoch štartovať, no keďže mal výron, bolo mu treba špeciálne upraviť pretekársku čižmu. Do pretekov vyrazil za náš tím Hinterreiter, no už po desiatich kolách sa vrátil s problémom na radení, ktorý vznikol následkom spomínaného pádu. Problém bol rýchlo odstránený, Thomas sa vrátil na dráhu, no pri výmene jazdcov vravel, že ten problém bude vážnejší. Mikšovský potom musel v 76. kole definitívne odstúpiť.

Druhý tím skončil v pretekoch na 23. mieste celkovo a na desiatom v triede Superproduction. K lepšiemu umiestneniu mu zabránil technický problém. Z motocykla začal vytekať benzín a pri oprave stratili Brit s Belgičanom niekoľko pozícií.

„Bolo nám všetkým ľúto, že sme tak dobre rozbehnutý víkend nemohli dotiahnuť do úspešného konca,“ vravel po pretekoch Kuzma. „Som však rád, že sa potvrdili naše slová o tom, že náš motocykel má na popredné miesta v hodnotení bez rozdielu tried. Už teraz začíname prípravu na júlovú osemhodinovku v Suzuke, čakajú nás testy, no pre preteky v Suzuke veľké ambície mať nemôžeme. Do tímu však pribudne ete jeden rýchly pretekár, ktorého meno ešte prezrádzať nebudem.“

V Suzuke veru čaká tím Maco Moto Racing ťažká skúška. Na štarte je vždy veľa továrenských motocyklov s pretekármi z MotoGP a WSBK, okrem toho sa pretekov zúčastňujú desiatky domácich jazdcov, ktorí poznajú každý milimeter dráhy a rok čo rok ovládnu výsledkovú listinu týchto, pre japonské továrne najprestížnejších, pretekov roka.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom