Maco Racing Team

Le Mans – tlačová správa tímu

Vynikajúci výsledok dosiahol slovenský tím Maco Racing na jednom z najnáročnejších a najprestížnejších podujatí cestných motocyklov, 24-hodinových pretekoch vo francúzskom Le Mans. V konkurencii šiestich desiatok tímov obsadil siedme miesto celkovo, pričom vo svojej kategórii skončil piaty. V konečnom hodnotení svetového šampionátu Endurance mu patrí výborné siedme miesto.


Do Le Mans tím odchádzal s túžbou dosiahnuť čo najlepší výsledok a získať tak dôležité body do tabuľky, v ktorej bol na priebežnom ôsmom mieste. Jazdcami boli Taliani Massimo Roccoli a Alex Baldolini a Španiel José Manuel Luis Ritta. Po kvalifikácii im patrilo 22. miesto na štartovom rošte, no sústredenou jazdou sa hneď od začiatku 24-hodinových pretekov posúvali nahor výsledkovou listinou. Bezchybnou jazdou sa vo večerných hodinách tím prepracoval už do prvej desiatky, v ktorej sa udržal až do konca pretekov. Fantastické siedme miesto celkovo a piate v triede je spolu s tretím miestom z Kataru z roku 2008 najväčším úspechom tímu, keď terajší výsledok dosiahol v mimoriadne náročnej konkurencii motocyklovými fabrikami podporovaných tímov.
Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Tieto preteky prebiehali ako z učebnice vytrvalostných pretekov. Jazdci plnili pokyny na slovo, stratégiou bolo nespadnúť, jazdiť s prehľadom a netlačiť na čas. Počas celých 24 hodín sme celý tím pracovali na tomto výsledku a o druhej hodine v noci sme trosku pritlačili, pretože sme videli šancu na super výsledok a do siedmej hodiny rannej to bolo rozhodnuté. Každý jeden Pit Stop vychádzal na sto percent, pneumatiky, olej, celkom bez problémov, no po našich skúsenostiach z predchádzajúcich podujatí to bolo až neuveriteľné. V každom z nás hlodala myšlienka, že sa ešte niečo môže prípadne stať, ale nakoniec to vyšlo dokonale, skončili sme na siedmom mieste celkovo s náskokom štyroch kôl na súperov. Do hodnotenia svetového šampionátu sme sa umiestnili dokonca na piatom mieste a toto nás vynieslo v konečnom hodnotení majstrovstiev sveta na siedme miesto. Je to náš najlepší výsledok v nasej doterajšej pôsobnosti v MS Endurance po dvoch deviatich a jednom desiatom mieste. Po náročných sezónach plných problémov a smoly je to pre nás obrovská vzpruha a dôkaz toho, že to náš tím robí správne a propaguje našu krajinu na najväčšej motocyklovej úrovni. Tento šampionát je totižto šampionát tímov a tím Maco Racing tu reprezentuje Slovensko.
Moja veľká vďaka patrí celému tímu za ťažkú prácu počas všetkých rokov, za to že za mnou stoja a často trpia moju komplikovanú povahu, ale teraz prišiel ten čas, ktorý ukázal, že treba veriť svojim cieľom a predsavzatiam a kráčať za nimi. Menovite chcem vyzdvihnúť prácu Denisa Ďuriša, nášho šéfmechanika, z ktorého je veľký odborník a samozrejme nemôžem nespomenúť ani Ivana Kraliča, ktorý má takisto na starosti stavbu našich motocyklov. Rovnako veľké ďakujem patri manažérke tímu Ing. Denise Greškovej za tie roky tvrdej prace pre tento tím a samozrejme našim partnerom, či už terajším alebo bývalým, oni majú takisto zásluhu na tomto výsledku, lebo bez nich by sme sa nemohli dostať až sem. Ešte chcem poďakovať nielen súčasným, ale aj všetkým bývalým jazdcom a členom tímu, ktorí majú takisto podiel na tomto úspechu, lebo boli súčasťou tohto tímu keď sa ešte len formoval do terajšej podoby.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom