Maco Racing Team

Gregory Junod o Albacete

Po úspešnom vystúpení na Bol d’Or z hľadiska výkonu, ale sklamaním, pokiaľ ide o výsledkok, bolo dôležité pre Grega a Yamaha Maco Racing Team vrátiť sa zo Španielska s dobrým výsledkom. Motocykel je naozaj konkurencieschopný, o čom svedčí priemer časov troch jazdcov, vďaka ktorému tím získal 7. pozíciu na štarte.

Greg Junod výborne odštartoval a v počas prvých piatich kôl pretekov jazdil na 4. pozícii. Potom sa pred neho dostali tímy YART a Honda TT Legends, ale on pokračoval v dobrom tempe a dokázal sa odpútať od ďalších súperov. Jason Pridmore a Gregg Black, ktorí Junoda striedali, dokázali náskok na súperov ešte zvýšiť. Pri druhom svojom vstupe mal už takmer kolo náskoku na súpera za sebou.

V tejto časti pretekov tím YART stratil keď mu došlo palivo a umožnil tak Gregovi a jeho kolegom znížiť rozdiel, ale nie natoľko, aby ich mohli predbehnúť. Odstúpenie tímu TT Legends hodinu pred šachovnicovou vlajkou im umožnilo dokončiť na piatom mieste.

Greg Junod bol veľmi šťastný po víkende v Španielsku: „V tomto roku v porovnaní s minulým rokom, majú továrenské tímy oveľa menej havárií alebo technické problémov. Bez toho je ich ťažké poraziť, aj keď sme znížili rozdiel. Ak sa pozrieme na pretekárske tempo, nie sme tak ďaleko a počas noci, som jazdil viac či menej rovnaké časy ako oni. Som naozaj spokojný s pretekmi, veľmi si to na Yamahe užívam. Po mojom poslednom hodinovom úseku tím rozhodol, že pôjdem ešte jednu hodinu a dokončím preteky s cieľom udržať YART pod tlakom, keďže mali na nás len jedno kolo náskoku. Nemohli sme ich predbehnúť, ale oni nemali príležitosť k odpočinku. Keď sa pozrieme na hodnotenie súkromných ​​tímov, tak sme skončili prvý s 2,5 kolovou výhodu na druhého, čo znamená, že pracujeme veľmi dobre.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom