Maco Racing Team

Gregg Black o Albacete

Do Španielska sme prišli v stredu, no čakalo nás tam veľmi zlé počasie, bolo mokro a chladno. V piatok sme však už mohli jazdiť v rýchlom tempe a takisto predpoveď na víkend vyzerala veľmi dobre. Motocykel bol veľmi silný, čo potvrdili aj kvalifikácie, kde sme v priemere časov obsadili siedmu pozíciu pre štartový rošt.

Bol d´Or bolo veľmi povzbudivé z hľadiska výkonu, ale sklamaním kvôli nášmu odstúpeniu, preto sme necheli riskovať nejaký pád. Môj kolega Gregory Junod štartoval do pretekov a cítil sa veľmi dobre, pretože v prvom kole bol na 4. mieste a potom sme udržiavali 6. miesto s dostatočným náskokom pred tímami Folch a National Motos.
Motocykel fungoval skvele, vďaka všetkým členom tímu sme dokázali udržať odstup od našich konkurentov a po odstúpení tímu TT Legend sme sa posunuli dokonca na piate miesto.
V cieli som bol veľmi šťastný, piate miesto celkovo bolo skvelé, celý tím aj moji dvaja spolujazdci odviedli dobrú prácu. Body sú vo vrecku, a tak aj motivácia je väčšia. Skončili sme ako prvý súkromný tím za oficiálnymi tímami BMW, GMT94, SERT a YART.
V tomto roku, na rozdiel od tých predchádzajúcich, sú všetky stroje spoľahlivejšie a na motocykle oficiálnych tímov nám chýba asi jedna sekunda a preto je im ťažké konkurovať. Napriek tomu sme s nimi dokázali držať krok a na šiesty tím v cieli sme mali dvojkolový náskok. Pracujeme teda správnym smerom s cieľom stupňov víťazov, ktorý sa blíži…
Nasledujúce podujatie sa pôjde na výnimočnom okruhu Donington Park, ktorý sa vracia do vytrvalostného šampionátu a teší ma, že sa ho môžem zúčastniť.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom