Maco Racing Team

Greg Junod s nami na Pannoniaringu

Slovenský tím sa počas uplynulého víkendu predstavil na podujatí medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship na maďarskom okruhu Pannoniaring, ktoré využil ako testovanie pred ďalšími pretekmi svetového šampionátu Endurance.

NEDEĽA:

Tím sa na mieste predstavil pod názvom Yamaha Dunlop Maco Team so švajčiarskym pretekárom Gregory Junodom, s ktorým sa zúčastňuje aj Majstrovstiev sveta. Najdôležitejšou úlohou bolo testovanie niektorých dielov na tímovom motocykli Yamaha, no cieľom bolo aj uspieť v pretekoch, pričom do úvahy pripadal jedine boj o víťazstvo. Greg aj cez neznalost trate patril od začiatku medzi najrýchlejších a aj napriek ľahkému pádu v prvej kvalifikácii nakoniec vybojoval druhé miesto na štartovom rošte. Po slabšom úvode pretekov sa postupne dostal za dvojicu Pelizzon (ITA-Aprilia) a Filla (CZE-BMW), pričom zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov. V čase keď sa chystal zaútočiť na víťazstvo však prišlo k technickému problému, pre ktorý musel v siedmom kole z pretekov odstúpiť.

 

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Aj napriek tomu, že musel Junod z pretekov odstúpiť, hodnotím uplynulý víkend z pohľadu nášho tímu ako mimoriadne vydarený. Toto podujatie sme využili ako testovanie niekoľkých komponentov, ktoré chceme použiť na pretekoch Majstrovstiev sveta Endurance na okruhu Donington a toto naše poslanie sme si splnili. Použili sme aj nové šasi, osvedčili sa pneumatiky Dunlop, Greg jazdil výborné časy, v pretekoch šiel na víťazstvo, zajazdil aj najrýchlejšie kolo, no na motore prišlo k poruche, ktorú budeme musieť následne vyhodnotiť a vyvodiť závery. Som rád, že sa to stalo teraz a nie na pretekoch svetového šampionátu, kde by nás to mrzelo oveľa viac. Chcem vyjadriť vďačnosť vedeniu Alpe Adrie za to, že sme sa tohto podujatia mohli zúčastniť a takisto naším partnerom, ktorí nám pomáhajú napĺňať naše ciele.“

Výsledky pretekov

————————————————————————————–

SOBOTA:

Greg si zvyká na maďarský okruh, ihneď patrí medzi najrýchlejších, v oboch kvalifikáciách obsadil druhé miesto, pričom v prvej strácal na prvé miesto 1,2 sekundy, no v druhej už len dve desatiny sekundy. Zajtra nás teda čakajú skvelé preteky, trieda Superbike bude určite vyvrcholením celého programu.

Výsledky kvalifikácie

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom