Maco Racing Team

EWC Suzuka 8 hod

Tohtoročný jubilejný 30. ročník 8 hodinového závodu sa konal na náročnom okruhu v Japonskej Suzuke. Začali sa teda voľné tréningy a to bez problémov pričom sa jazdci oboznamovali s traťou.

Piatok v prvej kvalifikácii pri použití kvalifikačnej pneumatike sa pri nasadení prvého jazdca obajavil problém s prevodovkou. Vymenili sme potrebné diely prevodovky, ktoré sme mysleli, že budú príčinou závady, ale problémy pretrvávali nadalej a každý z troch jazdcov sa sťažoval na problémy s prevodovkou. Nebolo možné odstrániť tento problém výmenou prevodovky nakoľko by sme nestihli nočný tréning, na ktorom je povinnosť sa zúčastniť a ten nasledoval 10 minút po druhom kvalifikačnom tréningu. I napriek týmto problémom sme dokázali splniť časový limit pre kvalifikovanie do závodu. Po všetkých problémoch sme sa dokázali kvalifikovať a to na 67. mieste s časom 2m20s.

Problém sme odstránili výmenou motora a prevodoky a to vďaka podpore japonskej továrne Yamaha, ktorá sa o nás po celý čas starala a poskytla nám pomoc. Mechanici pracovali na výmene motora do neskorých nočných hodín. Po úspešnej výmene sa v sobotu konal volny trening, pri ktorom sme už len nastavovali motocykel vzhladom k pouzitiu noveho motora a prevodovky. Po tomto treningu bol motocykel pripraveny do zavodu.

V nedelu sa konal ako prvy Warm up. Ten prebiehal taktiez bez problemov. Vo velkom teple, priblizne 40 C sme boli vsetci pripraveny a namotivovany na zavod, ktory zacal o 11,30h miestneho casu. Dufali sme, ze zavod bude prebiehat bez problemov po neprijemnej skusenosti v kvalifikaciach.

Na starte sme nasadili ako prvého jazdca Tomasa Miksovskeho, pre ktorého to bol prvý štart vo vytrvalostných pretekoch. Tommy jazdil rýchle čase, takže dokázal postúpiť na 51. miesto v priebehu hodiny po ktorej prišiel do boxu na striedanie. Pokračoval Lee Verboven a po ňom Damon Rowley. V tretej hodine zavodu sme mali problem s radiacou tyckou, ktore sme odstranili okamzite po prijazde do boxu a tato strata nas stála približne 1 minútu. Po tomto drobnom probléme sa nevyskytol žiadny iný. I v tomto teple sme sa stále zrýchlovali. Celý tím pracoval na 100%, taktiež zastávky v boxoch boli veľmi rýchle. Nakoniec sme úspešne prišli do cieľa a po 198 kolách to dotiahli až na 35. miesto z celkového počtu 70 závodníkov. Z európskych tímov sme sa umiestnili na 9. mieste a v našej triede Super Production na 2. mieste.

Boli sme prekvapení z výsledku, ktorý sme dosiahli, ale to iba vďaka celému tímu, ľudom, ktorí pripravovali motocykel v Európe, ale i v Japonsku. Dakujeme japonskej tovarni Yamaha, ktora nam po prvy krat poskytla plnu podporu pocas celeho zavodu.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom