Maco Racing Team

Denis Bouan, nový pretekár nášho tímu!

Francúzsky motocyklový pretekár Denis Bouan zasadne spolu s Gregory Junodom na Yamahu tímu Maco Racing v oboch 24-hodinových podujatiach svetového šampionátu vytrvalcov.

Čoskoro 34-ročný pretekár (narodený 6. marca 1979 v Príži) je vo Francúzsku mimoriadne známym jazdcom, keď medzi jeho doteraz najväčšie úspechy v kariére patrí titul národného šampióna v triede Supersport v roku 2011. Okrem toho doslova ovláda u nás neznámu kategóriu Dark Dog Moto Tour, ktorá je akoby obdobou automobilových či motocyklových rallye, ale jazdí sa na cestných motocykloch. Denis zvíťazil v celkovom hodnotení bez prestávky v rokoch 2006 až 2012 a tým dokazuje, že prezývka „Kráľ Bouan“ mu patrí zaslúžene.

Na pretekoch sa Denis pohybuje od roku 1997, kedy po prvýkrát štartoval v juniorskom pohári. Odvtedy má na svojom množstvo štartov a úspechov v rôznych seriáloch a kategóriách, pričom sa mu darilo aj na podujatiach Majstrovstiev sveta Endurance.

K jeho koníčkom patrí okrem bicyklovania, squashu a joggingu, aj všetko čo sa týka mora, rád rybárči, potápa sa, ale jeho obľúbeným je aj plachtenie na regatových lodiach. Práve odtiaľ pochádza jeden z jeho obľúbených športovcov Franck Camas, ktorého dopĺňajú Valentino Rossi a bývalý skvelý motokrosár a cestný motocyklista Jean-Michel Bayle.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom