Maco Racing Team

Bol d´Or – tlačová správa

Slovenský motocyklový tím Maco Racing cez víkend 20. a 21. 4. absolvoval prvé tohtoročné podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov, 24-hodinové preteky Bol d´Or vo Francúzsku.

77. ročník slávneho podujatia prilákal na štart 51 posádok, pričom za slovenský tím sa predstavila trojica pretekárov v zložení Denis Bouan, Conor Cummins a Massimo Roccoli. Po 21. mieste v kvalifikácii sa tím po štarte prepracoval už na ôsme miesto, no sen o prvej desiatke v celkovom hodnotení sa rozplynul po nezavinenom páde Cumminsa v deviatej hodine pretekov. Konečné 15. miesto a siedme v kategórii EWC je však výborným výsledkom, na ktorom môže tím stavať pred ďalšími podujatiami seriálu.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Sezóna 2013  pre nás začala problematicky, keďže krátko pred jej štartom sme sa dozvedeli, že za nás nepôjde Greg Junod, ktorý s nami jazdil v rokoch 2011 a 2012 a to bolo pre nás veľké sklamanie. Museli sme preto narýchlo zohnať nového jazdca  a na odporúčanie sme vybrali  Conora Cuminnsa.  Pred podujatím Bol d´Or sa teda našimi pretekármi stali Denis Bouan,  Massimo Roccoli a Conor Cuminns. Ďalšou neľahkou situáciou bolo, že Conor a Massimo predtým nejazdili žiadne vytrvalostné preteky a teraz ich hneď čakali 24-hodinové, takže  sme zmenili taktiku a všetky tréningy sme obetovali na dobré nastavenie motocykla na preteky. Endurančná motorka je predsa trochu iná ako Massimov supersport a regulárny superbike.  Kvalifikovali sme sa s istotou na 21.  mieste s plánom umiestniť sa v pretekoch v top 10. Hneď po štarte sa nám tento cieľ darilo napĺňať, pričom sme sa vôbec nemuseli príliš hnať dopredu. Mechanici robili výborné pit stopy a pokračovali sme s istotou až do chvíle, keď Cuminns havaroval na oleji, ktorý  unikol po páde z motocykla pred ním a on sa nedokázal vyhnúť. Nasledovala oprava motorky, strata a prepad na 29. pozíciu. Pred nami bola ťažká úloha dohnať stratu späť. Conor bol zranený na ľavej nohe a pravej ruke, tak sme pokračovali vo dvojici, Denis a Massimo postupovali smerom nahor a po lekárskom ošetrení sme ešte skúsili použiť aj Conora, keďže preteky neboli ešte ani v polovici. Po prepočte našej straty sme sa začali sústrediť už len na výsledok v našej kategórii EWC. Po štrnástich hodinách ťažkej práce sme nakoniec vybojovali 15. miesto celkovo, no dôležitý je pre náš tím a celú nadchádzajúcu sezónu šampionátu výsledok v kategórii EWC, kde sme sa umiestnili na siedmej priečke. Na tomto výsledku môžeme ďalej stavať pre úspech v konečnom hodnotení. Celý tím pracoval počas podujatia aj pri jeho príprave veľmi tvrdo a za to im patrí moja veľká vďaka. Bez ich veľkého zanietenia pre túto prácu by sme vôbec na dobrý výsledok nemohli ani pomýšľať. Rovnako ďakujem manažérke tímu Ing. Denise Greškovej za perfektnú prípravu, no zároveň sa už neviem dočkať, kedy nás bude opäť sprevádzať na podujatiach, i keď viem, že starostlivosť o dieťa je oveľa dôležitejšia. Už na treťom podujatí po sebe si uvedomujeme ako nám priamo na mieste veľmi chýba. Ako tím vyjadrujeme vďaku aj našim partnerom, spoločnostiam Yamaha Motor France,  Yamaha Japan,  YEC, PP tuning, Motul, France Equipement, DL Grafik, Marvic, Mac Moto Plastic, Dunlop, Taleo Tecnoracing,  Novadach, Plus Promotion Bratislava, rovnako našim fanúšikom a moja osobná vďaka patrí všetkým trom pretekárom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom