Maco Racing Team

24 hodín Bol d´Or on-line

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Na francúzskom okruhu Magny Cours sa cez víkend odohrá úvodné podujatie nového ročníka vytrvalostných majstrovstiev sveta, 78. ročník pretekov Bol d´Or. Budeme priebežne sledovať púť slovenského tímu Yamaha Maco Racing na tomto podujatí.

Live timing sledujte tu…
Priebežné kompletné výsledky z podujatia nájdete tu…
Časový harmonogram podujatia nájdete tu…

Live video vstupy:

PRETEKY:

15:00 – Cieľ pretekov: Slovenský tím Yamaha Maco Racing obsadil aj napriek veľkým večerným problémom 18. miesto celkovo a 8. miesto v triede EWC. Gratulujeme!

13:20 – Ešte 100 minút do konca 24-hodinovky, na čele je tím SRC Kawasaki, slovenský tím Yamaha Maco Racing je stále na 20. mieste a ôsmy v triede EWC.

12:00 – Do konca zostávajú tri hodiny a obrovskú smolu mal doteraz vedúci tím Hondy, keď na ich motocykli explodoval motor a boli nútení odstúpiť. Slovenský tím Yamaha Maco Racing tak postúpil na 20. miesto celkovo a ôsme v triede EWC!

11:00 – Štyri hodiny pred koncom jazdí Marko Jerman na 21. mieste, v hodnotení triedy EWC je slovenský tím deviaty.

9:30 – Päť a pol hodiny do konca pretekov, situácia pre slovenský tím sa nemení, v triede EWC naďalej drží desiatu priečku, v celkovom poradí sa priblížil k 22. miestu.

8:30 – Medzi tímami, ktoré už nepokračujú v 24-hodinovke, sú aj majstri sveta posledných rokov, teda Yamaha Austria aj Suzuki Endurance Racing Team. Slovenský tím sa posunul na 23. miesto, v triede EWC je už desiaty. Deviaty tím v poradí ich triedy má obrovský náskok, Slovákom teda pôjde o udržanie pozície, keďže dva za nimi jazdiace tímy patria tiež do hodnotenia EWC a na našich majú stratu dve, resp. štyri kolá.

7:00 – Prajeme vám pekné nedeľné ráno, pokračujeme v sledovaní púte slovenského tímu Yamaha Maco Racing na podujatí Bol d´Or. Momentálne jazdí na trati van Keymeulen, ktorý je na 24. pozícii. Strata na súperov je veľká, no ide stále o body do hodnotenia svetového šampionátu triedy EWC, kde je náš tím momentálne na 11. mieste.

23:15 – Slovenský tím pokračuje v pretekoch, van Keymeulen jazdí na 31. mieste. Cieľom bude určite sa dostať čo najvyššie a to predovšetkým v klasifikácii tímov v triede EWC.

22:35 – Tímový motocykel je opäť v boxe, príčinou je riešenie technického problému.

22:20 – „Bol to doslova Big Crash, ale ideme ďalej,“ informuje Martin Kuzma. Na trati je van Keymeulen na 29. mieste so stratou 37 kôl.

21:20 -Po páde Pawla Szkopka sa tím prepadáva výsledkovou listinou.

20:00 – Tímy majú za sebou prvých päť hodín, Marko Jerman jazdí na šiestom mieste.

19:30 – Martin Kuzma sa nám ozval priamo z Magny Cours: „Na dráhe je veľa oleja, preto sa stále jazdí za Safety Carom. Z našich je teraz na trati Didier a máme už obuté slicky vpredu aj vzadu. Pozdravujeme domov.“

19:00 – Situácia sa nemení, Szkopek na 5. mieste.

18:00 – Prvá osmina pretekov je za nami, Pawel Szkopek jazdí na piatom mieste, na trati je však dlho Safety Car pre mimoriadne znečistenú trať na niekoľkých miestach, najväčší problém je v zákrute Adelaide.

17:20 – Na trať vyšiel Pawel Szkopek, momentálne jazdí na siedmom mieste.

16:30 – Vyzerá to krásne, ale do cieľa je ešte veľmi veľmi ďaleko… Marko Jerman jazdí na siedmom mieste, chvíľu bol dokonca piaty!

16:00 – Po prvej hodine odovzdáva Didier van Keymeulen tímovú Yamahu Markovi Jermanovi na 6. pozícii! Pred striedaním v ostatných tímoch jazdil ôsmy! Doteraz sme boli svedkami niekoľkých pádov, momentálne je na trati už druhý raz Safety Car.

15:20 – Desiata pozícia!

15:10 – Počas úvodných desiatich minút sa van Keymeulen prepracoval už na 12. miesto!

14:55 – Mimoriadne dramatické preteky sľubuje aj počasie, už v zahrievacom kole hneď v prvej zákrute predviedol motokrosovú vložku van Keymeulen, našťastie však Yamahu slovenského tímu udržal na kolesách. Toľko šťastia nemali ďalšie dva tímy, ktoré si po páde zarobili na riadne nervy ešte pred samotným štartom 24-hodinovky.

Za slovenský tím dnes o 15. hodine odštartuje Didier van Keymeulen. Okrem video vstupov vás budeme priebežne o situácii v slovenskom tíme informovať aj textom.

—————————————————–

PIATOK:

Do zajtrajších 24-hodinových pretekov odštartuje slovenský tím Yamaha Maco Racing z 20. miesta, ktoré mu patrí aj po druhej kvalifikácii.

Výsledky kvalifikácií

—————————————————–

ŠTVRTOK:

Účastníci podujatia majú za sebou prvú kvalifikáciu, po ktorej patrí slovenskému tímu 20.miesto celkovo a jedenáste v triede EWC. „Naším hlavným cieľom je predovšetkým dobré nastavenie motocykla pre preteky,“ vraví Martin Kuzma, ktorý sa nám ozval po prvej kvalifikácii. „Naďalej k našej úplnej spokojnosti pokračujeme podľa plánu, ešte nás dnes čaká nočný tréning.“ V tom obsadil slovenský tím 18. miesto.

Výsledky 1. kvalifikácie

—————————————————–

STREDA:

V stredu čakal na slovenský tím druhý voľný tréning. „Na posledných desať minút druhého voľného tréningu sme zmenili nastavenie prednej časti podvozku a opäť sme zlepšili čas, pričom stále používame len pneumatiku na preteky,“ vraví Martin Kuzma. „Stále riešime priľnavosť na zadnej pneumatike, keď na tom popracujeme, tak sa to určite zlepší. Keďže sa stále zlepšujeme, tak som stopercentne s doterajším vývojom spokojný. Pozdravujeme domov.“

—————————————————–

UTOROK:

Martin Kuzma sa nám prihlásil z Francúzska s aktuálnymi informáciami. „Máme za sebou prvý voľný tréning a teší nás, že sa stále posúvame dopredu a jazdíme rýchlejšie. Je tu kompletná štvorica našich jazdcov a k našej radosti jazdili časy v rozpätí jednej sekundy, prekvapuje hlavne Tomáš Krajčí, ktorý toho na litri nemá až toľko najazdeného, takže zatiaľ stopercentná spokojnosť. Ďakujeme našim partnerom za podporu a poľskej federácii PZM za to, že podporila Pawla Szkopka na tomto podujatí.“

—————————————————–

PONDELOK:

Slovenský tím má za sebou testovanie, ktorého cieľom bolo čo najlepšie pripraviť tímové motocykle Yamaha pre samotné podujatie. “Motorky nám fungujú podľa očakávaní, v testoch sme zaznamenali progres v nastavení a nazbierali dôležité informácie pre oficiálne tréningy,” vraví majiteľ tímu Martin Kuzma. “Zatiaľ všetko prebieha v pohode a rovnako v pohode sú aj naši pretekári. Pozdravujeme domov.”

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom