Maco Racing Team

Bol d´Or 2011 Online

Sezóna 2011 začala v Magny Cours 75. ročníkom 24-hodinovky Bol d´Or. Pre poruchu motora sme museli po niečo viac ako šiestich hodinách z pretekov odstúpiť.

Live Timing môžete sledovať po kliknutí sem…

Priebeh pretekov Online:

21:25 – Maco Racing Team odstupuje z pretekov!!! „Roztrhlo spojkový kôš, roztrhla ho ojnica na štvrtom valci…“

21:00 – Štvrtina pretekov je za nami, Maco Racing sa stále pohybuje v prvej desiatke. Na prvý SERT stráca náš tím šesť kôl

20:00 – Štartové pole sa pomaly rozdeľuje, na prvom mieste krúži zatiaľ suverénny Suzuki ERT (174 kôl) nasledovaný SRC Kawasaki a BMW France (173 kôl). Maco Racing Team stále úspešne drží ôsmu pozíciu s 5kolovou stratou na lídra SERT

18:30 – Maco Racing Team bojuje o 8.miesto s FOLCH Endurance, na vedúci Suzuki Endurance Racing Team stráca 4 kolá

17:30 – Macovia držia ôsmu pozíciu, ani na čele pretekov neprebehla žiadna zmena: 1.SERT, 2.SRC Kawa, 3.BMW France

17:00 – 1. SERT, 2. SRC Kawasaki (-50sek.), 3. BMW France (-1,05min.) … 8. Maco Racing Team (-2kolá)

16:30 – Macovia bojujú v skupinke o 8 až 11.miesto, vedúci SERT má pol minúty k dobru na SRC Kawasaki

16:00 – Po prvej hodine 24hodinového maratónu je Maco RT na 9.mieste, so stratou 1 kola na vedúci Suzuki ERT

15:30 – Náš tím je aktuálne siedmy, v čele s minútovým náskokom SERT, SRC Kawasaki, BMW France a Yamaha France GMT

15:00 ŠTART – Macoracing si udržal ôsmu pozíciu z kvalifikácie


PIATOK: 8. miesto na štarte!

Dnešné výsledky:

2. kvalifikácia – Pridmore
2. kvalifikácia – Junod
2. kvalifikácia – Black

Výsledky kvalifikácií celkovo

15:45 hod: Sme po druhej kvalifikácii, výmena motorky počas nej prebehla normálne, otestovali sme nastavenia motorky  do pretekov. Je maximálna spokojnosť, rovnaké nastavenia, super grip a výborné časy aj s pomalším „race engine“.
Myslím, že priebeh nasvedčuje tomu, aká pohoda v tíme panuje, prichádzajú rodinní príslušníci a priatelia, verme, že to spolu dobojujeme. Počasie je slnečné, ale opäť veterno.
Na trati bolo vzrušenie, nakoľko GMT a Kawa sa na rovinke zrazili, ale piloti boli ok, len na trati zostal olej.

Máme tu veľkú návštevu z Yamaha Motor France, sú to priatelia s tímom RAC 41, a tak sme radi, že máme pohodu a žiadne stresy. Mechanici pripravujú veci do pretekov, blíži sa pit walk. Je tu veľký záujem divákov, hoci ich je menej ako po minulé roky. Aj tak sa ich však očakáva sa 120 tisíc.

Pretekári sú maximálne spokojní, Jason teraz oddychuje na hoteli, Gregovia podporujú kamaráta, ktorý štartuje v Power Cupe a momentálne je na trati.
Naše 8. miesto na štarte nás veľmi teší a zaväzuje k tomu, aby sme sa ďalej snažili. Sme tretia Yamaha na štarte a prvý privátny tím, pekná vizitka a výborné ocenenie Macovej práce a všetkých tu v boxe.

Ďakujem pilotom, mechanikom, partnerom a vlastne všetkým, ktorí nám prajú.

Pekný deň domov.

———————————————————————————————————–

ŠTVRTOK: siedme miesto v prvej kvalifikácii!

Dnešné výsledky:

Voľný tréning

1. kvalifikácia – Pridmore
1. kvalifikácia – Junod
1. kvalifikácia – Black
Nočný tréning

Výsledky 1. kvalifikácie celkovo

22:30 hod: Pozdravujeme z Francúzska, všetko je maximálne ok, výborne si sadla posádka „Gregovci“ a Jason,
poobede v kvalifikácii bolo všetko pripravene, urobili sme len malé úpravy nastavenia motorky, kompresiu na zadnom tlmiči… Dnes bolo chladno ale slnečno, vietor je stále silný, ale to je v Magny Cours normálne. Sme radi, že zatiaľ neprší.

V kvalifikácii sme išli veľmi na pohodu, mnohí piloti na trati nám prekazili naše planý pri Jasonovi s jeho kvalifikačnou pneumatikou, ale nevadí, ako sám povedal: „Žiadna chyba nebola na motocykli, ja sa musím vyrovnať s pozitívnymi zmenami v tíme a výborne pripravenou motorkou.“ Je opäť motivovaný a poďakoval mi, že môže mat takých tímových kolegov.

Gregovia sú veľmi príjemní a pohodoví. Maco si pripravuje veci na pc, ideme na večeru, sme po nočnom tréningu, opäť prebehlo všetko fajn, Dunlop bez problémov, výborný grip a aj úprava, resp. výmena faktory link nám napomohla k tomu, že aj večer sme urobili zmenu len k lepšiemu bez veľkých a náročných zásahov do nastavenia, ktoré si Maco urobil na teste tu  a samozrejme ešte predtým doma.
Obrovské ďakujem patrí jemu, ale aj tímu, máme konečne peknú pohodu a ostáva veriť, že nová sezóna a novy vietor v plachtách prinesie očakávané…

Poďakovali sme jazdcom, idú oddychovať a my dorobíme pár vecí a ideme na neskorú večeru. Chlapcom veľmi chutí Aničkina strava a langoš nazvali slovenským chlebom…
Pricestovali aj časomerači, ďakujem teda všetkým ktorí si našli čas a sú tu  s nami, vážim si to.
Ďakujem všetkým za prácu a pomoc tu ako i doma. Prajeme pekný večer.

———————————————————————————————————–

STREDA:

Pozdravujeme vás z Magny Cours, dnes tu bolo slnečno ale veterno. Stretnutie a zoznámenie s jazdcami prebehlo super. Dnes jazdili dve hodiny na motorke, Jason je veľmi spokojný, mal výborne pocity z moto, test nám dal veľa informácií, takže sme robili len malé úpravy. Do kvalifikácií nastúpime v poradí Pridmore, Junod a  Black. Kuzma len pre prípad testovania veľkých úprav, ale tie nehrozia. Nálada je super, jedlo úžasné, nech to vydrží všetko naďalej… Pozdravujeme domov.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom