Maco Racing Team

Bol d´Or 2010 on-line

Náš tím odcestoval do Francúzska, kde nás čaká najslávnejšie podujatie vytrvalostných pretekov motocyklov, Bol d´Or. Veríme, že nás bude konečne sprevádzať aj šťastie…

SOBOTA

15:00 – CIEĽ! Deviate miesto! V rámci EWC šieste. Ďakujeme vám, že ste boli s nami a držali ste nám palce!!!

Výsledky pretekov

14:00 – O 14:30 sledujte TV prenos na odkaze umiestnenom vyššie. „Blížime sa k vytúženému cieľu. Boli to doteraz veľmi náročné preteky, ale veríme, že ich už úspešne dokončíme. Na trati je Jason, ešte urobíme krátky pit stop na dotankovanie niekoľkých litrov benzínu, navyše sa blížia mraky, takže uvažujeme aj o voľbe pneumatík. Všetkých vás veľmi pozdravujeme a ďakujeme vám za vašu podporu!!!“

Výsledky po dvadsiatej tretej hodine

13:00 – BK Maco Racing sa posúva na celkové deviate miesto, v čele je suverénne Suzuki ERT.

Výsledky po dvadsiatej druhej hodine

12:00 – BK Maco Racing Team je desiaty a má tri hodiny na ďalšie vylepšenie svojho umiestnenia.

Výsledky po dvadsiatej prvej hodine

Výsledky po dvadsiatej hodine

Výsledky po devätnástej hodine

9:00 – Suzuki ERT má víťazstvo na dosah, 6 hodín pred cieľom vedie s náskokom 8 kôl pred BMP Elf 99 Racing. Na tretiu pozíciu sa prepracovali Španieli z Folch Endurance. BK Maco Racing stále bojuje o 12.miesto s Endurance Moto 45.

Výsledky po osemnástej hodine

8:00 – Tím BK Maco Racing sa pohybuje na 12. – 13. mieste, s rovnakým počtom kôl jazdí tím Endurance Moto 45.

Výsledky po sedemnástej hodine

Výsledky po šestnástej hodine

Výsledky po pätnástej hodine

5:00 – Náš tím sa prepracoval na 13. pozíciu.

Výsledky po štrnástej hodine

Výsledky po trinástej hodine

Výsledky po dvanástej hodine

2:00 – Polovica pretekov sa blíži a Maco Racing stále napreduje- slovenský tím je štrnásty.
Výsledky po jedenástej hodine

1:00 – 1. Suzuki ERT, 2. Yamaha France GMT 94 IPONE (-39 sekúnd), 3. Bolliger Team Switzerland (-3 kolá), … 16. BK Maco Racing Team (-17 kôl).
Výsledky po desiatej hodine

0:00 – Maco Racing je na priebežnom devätnástom mieste, na čele zotrváva SERT s tesným náskokom pred Yamaha France.
Výsledky po deviatej hodine

23:00 – Vedúcim tímom je po ôsmych hodinách pre zmenu Suzuki Endurance Racing Team, BK Maco Racing opäť postúpil- na 25.priečku.
Výsledky po ôsmej hodine

22:00 – Do čela pretekov sa dostal YAMAHA France GMT 94 IPONE, za druhým Suzuki ERT jazdí na treťom mieste švajčiarsky Bolliger Team. Macovia pomaly postupujú dopredu, z tridsiatej pozície sa posunuli na dvadsiatu siedmu.
Výsledky po siedmej hodine

Výsledky po šiestej hodine

20:00 – „Mali sme problém s prehrievaním, praskol radiator, ale po výmene pokračujeme ďalej z 31. miesta.“
Výsledky po piatej hodine

19:00 – Na vedúcej pozícii sa drží BMP Elf 99 RT, stíhaný Suzuki ERT, na tretiu pozíciu sa prebojoval Yamaha France GMT 94 IPONE. BK Maco Racing udržuje umiestnenie v prvej desiatke.
Výsledky po štvrej hodine

18:00 – Tretia hodina nepriniesla žiadne zmeny na čelných pozíciách, BK Maco Racing sa začína doťahovať na siedmu pozíciu.
Výsledky po tretej hodine

17:00 – Prvý je stále BMP ELF 99 RACING, Macovia sa prebojovali na jedenáste miesto a stále postupujú vpred.
Výsledky po druhej hodine

16:00 – BK Maco Racing je po prvej hodine na dvadsiatom treťom mieste, v čele sa drží BMP ELF 99 RACING nasledovaný Suzuki ERT a Yamaha Austria RT.
Výsledky po prvej hodine

12:00 Sme po warm up, všetko nastavenie pilotom sedí, štartovať bude Dani Ribalta, Pawel sedel na moto a vyzerá byť spokojný, mali sme krátky meeting a dohodli sme si všetky detaily, počas warm up si team odskúšal regulárne pit stopy, všetko vyzerá ok, samozrejme maršali sa už hádaju medzi sebou, a tak montujeme kameru, aby sme vedeli dokumentovať niektoré nepresnosti a zabránili tak zbytočným konfliktom. Ideme sa teda koncentrovať na štart, o 14,15 začína štartovacia procedúra, snáď to pôjde všetko podľa plánu. Prajeme pekné poludnie predpoludnie domov. Drzte palce! Victor je po operácii, pricestovali aj jeho rodičia a priateľka, otec bol v nemocnici a operácia podľa jeho slov dopadla dobre, má dvojitú fraktúru členka a kolena. Prajeme mu skoré zotavenie, do utorka zostáva v nemocnici v Nevers na pozorovaní.

PIATOK
22:00 – Superpole: Podľa plánu sme Superpole využili len na doladenie motorky a do zajtrajších pretekov odštartujeme z 20. pozície.
Naším tretím pilotom, ktorého sme si vybrali, je poľský pretekár Pawel Szkopek, ktorý tu je s tímom Yamaha Austria, takže ráno dohodneme detaily s ich managerom tímu Mandym. Snáď nám teraz ich štvrtý pilot prinesie šťastie. Victora operujú, zlomenín bude asi viac, vyzerá to zle, ale na živote ohrozený nie je. Je nám ho všetkým veľmi ľúto.

Dnešné výsledky:
Pridmore
Ribalta
Carrasco
Kuzma
Celkovo kvalifikácie
Superpole

14:00 – Druhá kvalifikácia: Tím BK Maco Racing postúpil do Superpole zo 17. miesta.
Victor je operovaný v nemocnici v Nevers, má otvorenú zlomeninu ľavej stehennej kosti, rozsah ďalších zranení nepoznám. Je tam s ním aj Dani. Na sSUperpole nastúpi Jason, potrebujeme urobiť niektoré nastavenia na tomto motocykli a na to nám vyhovje práve Superpole, hoci s postupom do druhej časti Superpole nerátame, keďže nám nejde o časy. O miesto na štarte je za náš tím záujem, zatiaľ sú pripravení nastúpiť štyria jazdci, neskôr dám vedieť kto s nami pôjde a budem vás informovať aj o Victorovom zdravotnom stave.

12:00 – Druhá kvalifikácia:
Žiaľ, Victor spadol vo svojej 2. kvalifikácii, v treťom sektore, odviezla ho sanitka, je silno udretý a predpokladám, že aj zranený, nemôžem s ním rátať do pretekov, každopádne Maco ide na trať a ja idem hľadať nášho ďalšieho pilota do pretekov. Ten pád bol veľmi ťažký a motorka je pochovaná komplet celá… Pripravená je race bike pre Maca a ide na trať. Príčiny pádu vôbec nevieme, boli tam dve motorky, obe doviezli naraz do technical control, ale Victor nič nerozprával, iba reagoval na Daniho, ktorý je momentálne s ním v medical centre, Maco je na trati a ja idem za Victorom, nech viem čo sa deje, ostatne neskôr, keď nájdem náhradného pilota..

ŠTVRTOK
20:00 – Prvá kvalifikácia:
Sme po 1. kvalifikácii, všetko v globále ok, donastavujeme motorku, ľahké úpravy, zatiaľ mechanici komunikujú o možnostiach, piloti sú ok, hoci v 1. skupine bol ťazký pád, náš kamarát Sultan na 95 spadol, hneď bola červená, ďalšie nešťastie prišlo o chvíľu, v tretej skupine opäť ťažký pád – tím FOLCH, myslím, že jazdec je ok. Teraz sme hovorili zo Sultanom, cíti sa dobre, mal veľké šťastie, pri plne otovrenom plyne v náklone do zátačky sa mu kusli brzdy… Naše časy nijako netlačíme, potrebujeme ísť na istotu a mať pripravené všetky varianty do pretekov. Prebieha večerný tréning, inštalujú sa svetlá a jazdci sú ready, máme ďalšie alternatívy na pneu tak uvidíme, musíme túto hodinu a štvrť využiť naplno. Každopádne sme radi, že neprší a jazdíme na suchu a sucho predpovedajú naďalej.

Maršali vo vestičkách sa nenechali zahanbiť ani teraz, z motorky nám v kvalifikácii uletela nálepka z výfuku a už to riešili, že kde je… (ťažko by držala, keď ju nalepili na technickej prebierke v daždi), ale prišli na to, že asi polovica teamov nemá nálepky, tak hľadajú chybu. Nuž, ale to je stále ešte nič, som o tom presvedčená… Prajem pekný večer.

Výsledky:

Pridmore
Ribalta
Carrasco
Celkovo

Nočný tréning

15:00 – Sme po peknom voľnom tréningu, konečne trať obschla, tak úvod sme počkali, išli sme von na intermediach až po pár kolách ostatných teamov, videli sme, že všetci chodia prezúvať a tak nebolo jasné či bola trať po nočnom daždi suchá, alebo len niektoré úseky… Každý z jazdcov v teame mal rovnaký čas na moto, išli sme na race bike, kvôli nastaveniam a spotrebe, dáta potrebné k určeniu detailov máme načítané, verím, že Maco bude ďalej pokračovať, ide ešte doladiť trosku palivovú mapu, sme na full race benzíne a spotreba je dôležitá, preto si ide robiť analýzu.

Maršali sú neuveriteľní, nič sa nemení FF tak ako v teame hovoríme… keď už nemajú čo nájsť, prídu nám povedať, že máme niečo vonku polozene čo nemôže byť na stojane a podobne… neskutočná buzerácia z ich strany, ale to je len úvod. Musíme si riadne obaliť nervy, ako vždy v tejto krajine. To, že komunikujú len v ich reči je samozrejmé a ja sa len smejem…

Iné nič, po obede ideme 1. kvalifikáciu v poradí Jason, Dani a Victor, Maco ako testovací jazdec bude pripravený, no neviem či pôjde von na moto. Každopádne je na listine ako náš rezervný pilot.

Je tu pekne slnečno, ideme obedovať a oddýchnuť pred kvalifikáciou. Jazdci majú spoločný meeting s Macom teraz a komunikačný jazyk angličtina sa v našom teame fantasticky udomácnil a za to Macovi ďakujem, urobil aj v tejto oblasti veľký pokrok… niekedy mam pocit, že ma na tlmočenie v boxe vôbec nepotrebujú.

Cely čas je s nami inžinier a riaditeľ sekcie racing Steve Male z Dunlop, je to fantastické.

STREDA
Dnes máme na programe voľné tréningy, párne čísla od 10 do 12… a leje a leje… všetko je mokré, hrozné počasie, Dani, Victor a Jason sú v pohode, Dani robí pár kôl, aby skúsili nastavenie na vodu a mapu špeciálne vytvorenú na vodu.

UTOROK
V noci sme zažili lejak a popŕcha aj teraz cez deň. My už máme box postavený, takisto kuchyňu, zatiaľ je tu pohoda. Zajtra je na rade formálna a technická prebierka a prvé voľné tréningy, vo štvrtok potom zasa voľné tréningy a prvá kvalifikácia. Dnes pricestoval aj Jason.

PONDELOK
Aj tentoraz sme pripravení na sto percent, máme ďalsie nové veci, ktoré by nám mali pomôcť k úspechu, takže zostáva nám už len veriť, že tentoraz s nami do Francúzska pricestuje aj toľko potrebné šťastie. Po dvoch výpadkoch, spôsobených chybami iných, sa opäť pokúsime dosiahnuť čo najlepší výsledok. Jazdiť budeme v tradičnej zostave Jason Pridmore, Dani Ribalta a Victor Carrasco. Na našej stránke vás budeme o podujati priebežne informovať. Držte nám palce!

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom