Maco Racing Team

Bol d´Or – tlačová správa tímu

Na francúzskom okruhu Magny Cours bol cez víkend (14.-15. apríla) zahájený nový ročník vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov. 76. ročník podujatia Bol d’Or sa aj tentoraz konal ako 24-hodinové preteky a na mieste nechýbal ani slovenský tím Maco Racing, ktorý zahájil desiaty rok svojho pôsobenia v tomto šampionáte.

Pretekárske obsadenie tímu tvoria rovnako ako vlani Američan Jason Pridmore, Francúz Gregg Black a Švajčiar Gregory Junod. Tí v konkurencii 55 tímov získali v kvalifikácii 13. miesto a z rovnakej pozície teda štartovali v sobotu popoludní aj do samotných pretekov. Tesne pred štartom začalo pršať, no to nebránilo Gregory Junodovi, ktorý za tím Maco Racing odštartoval, prebojovať sa hneď v úvode do prvej desiatky, kde sa slovenský tím aj po striedaniach jazdcov s istotou držal do štvrtej hodiny pretekov. Vtedy žiaľ začalo opäť pršať, na čo doplatil Gregg Black, ktorý vošiel do úseku, kde bolo na trati množstvo vody, pričom traťoví komisári túto skutočnosť nesignalizovali. Nasledoval ťažký pád, z ktorého pretekár našťastie vyviazol bez vážnejšieho zranenia, ale motocykel Yamaha bol natoľko zničený, že tím Maco Racing musel z podujatia odstúpiť.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„V kvalifikácii sme zbytočne neriskovali, vedeli sme, že nás v pretekoch čaká premenlivé počasie a preto sme sa sústredili na nastavenie motocykla pre rôzne podmienky. Štart na vode nám vyšiel výborne, Junod sa prebojoval dopredu a pohybovali sme sa na 5.-10. mieste. Je nám veľmi ľúto toho čo sa stalo potom, prišiel ťažký pád, Black chcel poškodený motocykel dotlačiť do depa, no ten bol natoľko poškodený, že to nešlo. Nemám komu čo vyčítať, celý tím počas víkendu pracoval na sto percent a naše výkony potvrdili, že zimná príprava bola kvalitná a vyplatila sa. Cieľ sme však nevideli a to je podstatné. Nechcem sa na niečo vyhovárať, pretože podmienky mali na trati všetci rovnaké. Nám však snáď chýbalo viac šťastia.“