Maco Racing Team

BK Maco Racing Team v Suzuke

Štvrtým podujatím pokračovali v posledný júlový víkend Majstrovstvá sveta Endurance náročnou osemhodinovkou v japonskej Suzuke, ktorá patrí medzi najprestížnejšie preteky vôbec a pre Japoncov je najdôležitejším podujatím roka.

Práve sem sústreďujú svoje snaženie japonské motocyklové továrne, čo sa odráža aj na materiálnom a jazdeckom obsadení. Množstvo kvalitných domácich pretekárov, dokonale znalých miestny okruh, aj tento rok dokazovalo svoje kvality a v tejto náročnej konkurencii sa podujatia z permanentných tímov vytrvalostného šampionátu tentoraz zúčastnili len tri tímy, medzi ktorými nechýbal ani náš BK Maco Racing Team. V Suzuke sa to však pre nás nezačalo práve šťastne. Už vo voľnom tréningu spadol Victor Carrasco a so zlomeným zápästím sa pre neho podujatie skončilo. Pre nás to znamenalo, že ostatné tréningy, kvalifikácie a preteky budú musieť absolvovať len Jason Pridmore a Dani Ribalta.
Z 57 tímov sme v kvalifikácii obsadili 37. miesto, z ktorého do pretekov odštartoval Ribalta. Už v druhej hodine sa naši jazdci prebojovali na bodované pozície a to bolo v tejto obrovskej konkurencii veľkým úspechom. Väčšiu časť pretekov sa náš tím pohyboval na desiatom mieste, opäť nám vychádzali zastávky v boxe, za celý čas sa nevyskytol jediný vážny problém, ktorý by ohrozil priebeh nášho snaženia, hoci podmienky na trati boli veľmi náročné. Ťažký dážď, pre ktorý musel na trať štyrikrát vyjsť Safety Car, našich skúsených pretekárov nezaskočil, naopak, práve tu dokázali obaja svoje nesmierne kvality.
V cieli sme boli šachovnicovou vlajkou odmávnutí na skvelom jedenástom mieste, v ktoré sme pred odchodom do Japonska snáď ani nedúfali. šesť bodov, ktoré sme získali, nás navyše posunuli na siedme miesto priebežného hodnotenia šampionátu a to nás pred poslednými dvomi podujatiami napĺňa optimizmom.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Podujatie v Suzuke sa pre nás nezačalo dobre, ale tentoraz sa dobre skončilo. Táto osemhodinovka patrí medzi najťažšie podujatia a mňa teší, že sme ho mohli absolvovať úspešne. Za tým však stoja bezchybné výkony oboch pretekárov, pričom nemôžem nespomenúť skvelú formu Jasona aj napriek jeho nedávnemu zraneniu z Le Mans. Bezchybne pracoval celý tím a som šťastný, že tento rok si môžem prácu našich ľudí užívať a som vďačný všetkým tým, ktorí sa podieľali na tom, že sme mohli do Suzuky vycestovať. Veľkú vďaku chcem vyjadriť spoločnosti Yamaha Motor Company za pomoc, pričom verím, že sme zástupcov spoločnosti naším výkonom potešili. Preteky v Japonsku nás utvrdili, že naše ambície o umiestnení v prvej päťke hodnotenia sú reálne a my urobíme všetko pre to, aby sa nám tento náš cieľ podarilo naplniť.“
Najbližšie sa BK Maco Racing Team predstaví 12. a 13. septembra v slávnej 24-hodinovke Bol d´Or, ktorá sa koná na francúzskom okruhu Magny Cours.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom