Maco Racing Team

BK Maco Racing Team v Albacete

V sobotu 22. mája sa v španielskom Albacete konalo druhé podujatie tohtoročných Majstrovstiev sveta Endurance. Na štarte bol aj slovenský tím BK Maco Racing, ktorý chcel v osemhodinových pretekoch prelomiť smolu z Le Mans, kde pre chybu súpera preteky nedokončil.

Počas oboch dní vládlo v Španielsku mimoriadne teplé počasie, problémy spôsoboval len silný vietor. Za náš tím sa na podujatí predstavila dvojica pretekárov Jason Pridmore – Victor Carrasco, pričom Španiel Carrasco od začiatku dokazoval, že mu domáce prostredie veľmi sedí. S motocyklom veľa práce nebolo, keďže podstatnú časť prípravy tím v Albacete vykonal ešte v predsezónnych testoch.

Po výborných výkonoch naši pretekári vybojovali v kvalifikáciách siedme miesto, čo samozrejme znamenalo aj postup do Superpole, v ktorom sa v sobotu ráno rozhodlo o postavení na štarte. Do Superpole nastúpil Carrasco a istou jazdou obsadil deviatu priečku, nebol dôvod riskantnou jazdou a prípadnou haváriou poškodiť motocykel, ktorého večer čakali osemhodinové preteky.

O osemnástej hodine do pretekov za slovenský tím odštartoval Pridmore, no pre technický problém sa na štarte zdržal a odchádzal posledný. Skvelou jazdou sa však okamžite začal prepracovávať k prvej desiatke. Vďaka oneskorenému štartu sa Jason vyhol hromadnej kolízii, ktorá sa odohrala vo štvrtom kole, no nakoniec sa aj tak stal náš tím obeťou tejto havárie. Zo znečistenej trate totiž od kolies súperov Jasona a tímový motocykel zasiahlo niekoľko skál, pričom jedna z nich prerazila chladič motora. Okamžite stúpla teplota a náš pretekár bol nútený spomaliť. V boxe nasledovala výmena chladiča, ktorá náš tím stála dlhé minúty straty, no nakoniec bolo všetko aj tak zbytočné, keďže na spomenutú poruchu doplatil aj motor, ktorý definitívne vypovedal službu. To znamenalo predčasný koniec, preteky sa pre tím BK Maco Racing skončili hneď v úvode.

Po dvoch podujatiach a dvoch tímom nezavinených výpadkoch je teda BK Maco Racing tím v hodnotení šampionátu bez bodového zisku.

Denisa Grešková, manažérka tímu: „Aj na toto podujatie sme sa pripravili stopercentne. Našim cieľom bolo bojovať o čo najvyššie priečky a tomu sme tak ako vždy podriadili celú prípravu. Celý tím a aj pretekári pracovali na sto percent, boli sme odhodlaní zvrátiť smolu, ktorá nás sprevádzala celý víkend v Le Mans. V úvode pretekov prišlo k hromadnej havárii, na ktorú doplatilo niekoľko favorizovaných tímov, my sme sa však pre oneskorenie na štarte tejto kolízii vyhli. Ožila v nás nádej, že sa k nám šťastie tentoraz obrátilo v ústrety, ale na mieste nehody zostalo veľa nečistoty a najväčšie problémy tam robili skaly, na ktoré sme doplatili rozbitým chladičom a následne aj poškodeným motorom. Žiaľ, aj tentoraz sme museli odstúpiť nie vlastnou vinou a to nás bolí. Nedá sa k tomu vôbec povedať, prežívame obrovské sklamanie. Z našej strany sme odviedli výbornú prácu a ja sa chcem pretekárom a celému tímu za to poďakovať.“

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom