Maco Racing Team

BK Maco Racing Team testoval v Le Mans

Minulý týždeň sa konali v Le Mans, v dejisku prvého tohtoročného podujatia MS Endurance, testy tímov tohto šampionátu, kde nechýbal ani slovenský tím BK Maco Racing Team so španielskymi pretekármi Dani Ribaltom a Victorom Carrascom.

Cieľom testu bolo zoznámenie sa pretekárov s novým motocyklom Yamaha a samozrejme príprava tohto stroja na úvodné preteky. Po zabehnutí motora sa začalo pracovať na nastavení podvozku, testovali sa pneumatiky a končilo sa meraním spotreby benzínu. Nastavovalo sa všetko, keďže okrem jazdcov sa s novou technikou zoznamovali aj mechanici. Motocykel je teda pripravený na 24-hodinovku, rovnako ako aj obaja španielski piloti. O tom svedčia aj dosiahnuté časy, Ribalta 1:41,4 a Carrasco 1:42,1.

„Tento test bol zameraný predovšetkým na pneumatiky a samozrejme aj na novú Yamahu,“ vysvetľuje majiteľ tímu Martin Kuzma. „Čo sa týka pneumatík, prvýkrát sme skúšali prednú 16-palcovú. Keďže teda bolo čo robiť, nesústredili sme sa na dosiahnuté časy, ale práve tie nás nakoniec prekvapili. Vlani sme tu v kvalifikácii s upraveným motorom a kvalifikačnými pneumatikami dosiahli čas 1:41,1, teraz pri teste s motorom bez úpravy a s pneumatikami na preteky, ktoré už mali niečo za sebou, to bol čas 1:41,4.
Museli sme však riešiť prehrievanie motora, čo je u novej Yamahy všeobecne známe. Veríme, že sa nám to podarilo vyriešiť a že v pretekoch v Le Mans s tým nebude problém.
Vyskúšali sme aj nové brzdy, ktoré sa osvedčili. Predpokladáme, že by mohli vydržať, odhadujeme ich tak na 28 hodín, samozrejme iné to môže byť v pretekoch, kde sa pôjde celkom inak.
Výbornú prácu odviedli aj obaja pretekári, ktorí aj napriek tomu, že jazdili s celkom novými motorkami, navyše prvýkrát s takýmito rozmermi pneumatík, jazdili naozaj skvele.“

„Som šťastný z testu v Le Mans,“ vravel po skončení Daniel Ribalta. „Maco odviedol výbornú prácu, motorka je skvelá a myslím, že budeme v pretekoch výborný tím.“
K testovaniu sa vyjadril aj anglický mechanik tímu Steve Rose: „Test v Le Mans bol výborný, je dobré, že sme tam boli, opäť sme sa veľa naučili. Motorka je úžasná, je na nej vidieť veľa tvrdej práce, ktorú Maco urobil a vytvoril tak krásny stroj. Dani aj Victor sú výborní jazdci, Victor je dobrá voľba na tretieho pretekára, určite mnohých prekvapí. Vzhľadom na dobrý test budeme v Le Mans budeme v pretekoch ešte lepší.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom