Maco Racing Team

BK Maco Racing Team na 8-hodinovke v Katare

Záverečné podujatie Majstrovstiev sveta Endurance sa cez víkend konalo na katarskom okruhu Losail ako 8-hodinové preteky. Slovenský tím BK Maco Maco Racing chcel v Katare nadviazať na vynikajúce tretie miesto, ktoré tu vybojoval pri záverečnom podujatí pred rokom.

V tradičnom zložení pretekárov Jason Pridmore (USA), Daniel Ribalta a Victor Carrasco (obaja Španielsko) chcel náš tím vylepšiť svoje postavenie v tabuľke MS, keďže po niekoľkonásobnej smole z predchádzajúcich podujatí vypadol z prvej desiatky priebežného hodnotenia.. Od začiatku podujatia patril slovenský tím k najlepším, od voľných tréningov až po kvalifikácie sa pohyboval na čelných pozíciách a skvelú formu potvrdil v Superpole, kde Pridmore vybojoval tretiu štartovú pozíciu.
Po štarte pretekov jazdil Ribalta v čelnej skupine pretekárov, po niekoľkých kolách však musel zastaviť v boxe. Oska na zadnom kolese sa začala pretáčať a nakoniec v tíme menili okrem osky aj koleso aj náboj kolesa.
Dani pokračoval ďalej, do cieľa zostávalo ešte viac ako sedem hodín a dobrý výsledok bol naďalej reálny.
V druhej hodine pretekov prišlo k striedaniu, na tímový motocykel sadol Pridmore a vydal sa na trať stíhať stratené pozície. To už sa náš tím prebojoval na 15. miesto, vzápätí však Jason nabehol na nečistotu, ktorá priamo v ideálnej stope zostala po páde predchádzajúceho motocykla. Nasledoval ťažký pád, po ktorom musel byť americký pretekár prevezený do zdravotného strediska, kde mu diagnostikovali zlomeninu pravej kľúčnej kosti, dvojnásobnú zlomeninu palca na ľavej ruke a narazený členok.
Preteky sa teda pre slovenský tím skončili už po 1,5 hodine a v boxe zavládlo sklamanie a smútok. Neuveriteľná smola, ktorá tento rok BK Maco Racing Team sprevádzala, zapríčinila, že v záverečnom bilancovaní šampionátu obsadil 15. miesto s 5-bodovou stratou na prvú desiatku… Tím niekoľkokrát bojoval o umiestnenie na stupňoch víťazov, ale šťastie, ktoré v tejto disciplíne motocyklového športu hrá dôležitejšiu úlohu ako v ktorejkoľvek inej, sa k slovenskému tímu akoby obrátilo chrbtom…

 

Denisa Grešková, manažérka tímu:
„Máme za sebou ďalšiu sezónu, z výsledku, ktorý sme dosiahli, sme však sklamaní. Tento rok sme boli v najlepšej forme celej existencie tímu, po stránke jazdeckej, materiálnej a aj zloženia tímu, kedy každý jeden dokázal podávať stopercentnú prácu. Na výsledku sa to žiaľ nakoniec neprejavilo, ale naše výkony v jednotlivých podujatiach potvrdzujú, že sme urobili opäť veľký pokrok a ako súkromný tím sme dokázali bojovať o stupne víťazov vo svetovom šampionáte.
Chcem sa preto poďakovať všetkým, každému členovi nášho tímu a všetkým partnerom za podporu v uplynulej sezóne a Jasonovi popriať skoré uzdravenie.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom