Maco Racing Team

Anthony West a Maco Racing Team spoločne na 24 hodín Bol d´Or

S hviezdnym jazdeckým obsadením sa na 24-hodinových pretekoch Bol d´Or vo francúzskom Le Castellet 17.-18. septembra predstaví slovenský motocyklový tím Maco Racing. Podujatie bude zároveň predposledným v tohtoročnom seriáli majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov.

Austrálčan Anthony West, Francúz Gregory Leblanc a Nemec Marc Moser. To je jazdecká zostava slovenského tímu, s ktorou sa predstaví vo Francúzsku. Štyridsaťročný West má na svojom konte mnoho úspechov z klasických majstrovstiev sveta, pričom jeho najväčšími sú dve víťazstvá v Grand Prix! Rovnako dvakrát z víťazstva sa tento Austrálčan radoval aj na majstrovstvách sveta triedy Supersport a jedno víťazstvo má aj z 24-hodinových pretekov v Le Mans. Na celom svete má mnoho fanúšikov, ktorých si získal svojimi neuveriteľnými výkonmi počas daždivých pretekov.

Austrálčan sa na spoluprácu so slovenským tímom teší: „Nechcel som nič prezrádzať, kým som nesedel v lietadle. V Austrálii je taká situácia, že som si nebol istý, či sa mi ju podarí opustiť. S tímom Maco Racing som sa dohodol na štarte na Bol d´Or a potom aj na záverečnom podujatí v českom Moste. Keď som v roku 2014 zvíťazil na 24-hodinových pretekoch v Le Mans v triede Superstock, povedal som si, že už sa žiadnych ďalších nezúčastním, pretože to je mimoriadne náročné. Ale som späť a neviem sa dočkať na moment, kedy sa stretnem s tímom a uvidím ich motocykel Yamaha. Slovenský tím jazdí so štartovým číslom 14, s ktorým som v minulosti štartoval na majstrovstvách sveta, takže ma veľmi ľahko nájdete. Veľmi sa teším na návrat na podujatia svetovej úrovne.

Ďalším pretekárom tímu je 36-ročný Leblanc, ktorý je hviezdou vytrvalostných pretekov, keď má na svojom konte päť víťazstiev na 24-hodinovke v Le Mans a štyri na Bol d´Or! S tímom Maco Racing úspešne spolupracuje už niekoľko rokov. Najmladším v tíme bude Marc Moser, ktorý má 28 rokov a v súčasnosti je úspešným pretekárom nemeckého medzinárodného šampionátu IDM v triede Superbike.

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom