Maco Racing Team

Albacete – preteky

Štart pretekov, ktorý sa konal o 18. hodine večer, bol poznačený nepríjemnou kolíziou. Mechanik francúzskeho tímu Moto 45 roztláčal svojho jazdca až do stredu dráhy, pretože mu motor nechcel „chytiť“.

Mechanik sa tak ocitol na veľmi nebezpečnom mieste a slovinský pretekár Marjan Malec, štartujúci v tíme Suzuki Austria, sa mu nedokázal vyhnúť. Malec, ktorého poznáme aj zo štartov u nás v polovici 90. rokov v triede Superbike, mal poranené koleno, mechanik bol prevezený na pozorovanie do nemocnice. Preteky zastavené neboli a Jaroslav Černý, ktorý nakoniec preteky za náš tím zahajoval, musel doháňať stratu zo štartu, keď mu tiež hneď na prvý krát motocykel nenaštartoval. Postupne sa náš tím usadil na 16. až 17. mieste a útočil na bodované priečky. Jazdci sa striedali v poradí Černý, Penna, Rosivall. Rosivall, ktorý mal teplotu trávil na motorke najmenej času, okrem toho veľká horúčava nútila tímy k častejšiemu prezúvaniu pneumatík.

Asi v polovici pretekov, keď bol náš tím už na bodovanom 15. mieste, začal s motocykla tiecť olej. Porucha olejovej skrutky znamenala opravu a následný pád na 20. miesto v poradí. Jazdci sa veľmi snažili dostať späť na bodované priečky, o polnoci už boli na 18. mieste, skvelé časy jazdil fínsky pretekár Penna, no nakoniec sa zastavili na 16. mieste, len jedno miesto za bodmi. Vo svojej kategórii obsadili 4. miesto, takže kvôli spomínanej poruche prišli o stupne víťazov. Aj keď bola počas celých pretekov v tíme výborná nálada, nakoniec zavládlo sklamanie. Výkony pretekárov boli skvelé, ale ich snahu nakoniec zmarila banálna porucha.

Maco Racing Team sa najbližšie predstaví 18. 6. v pretekoch na 1000 km v belgickom Zolderi.

World Endurance – 8 hodin Albacete
1.- #1 Suzuki Castrol (FRA) 295 kol
2.- #7 – Yamaha Austria (AUT) 292
3.- #31 – Yamaha Folch 2 (SPA) 290
4.- #3 – Yamaha Phase One Endurance (GBR) 290
5.- #8 – Kawasaki Bolliger (SUI) 288
6.- #12 – Suzuki Fagersjo-el.se (SWE) 286
7.- #38 – Yamaha Endurance Moto38 (FRA) 286
8.- #44 – Suzuki No Limits & RT (ITA) 284
9.- #18 – Suzuki Team 18 Sapeurs Pompiers (FRA) 284
10.- #666 – Kawasaki Diablo 666 Bolliger (GBR) 283
———————————————
16.- #14 Maco Moto Racing Endurance (SVK)

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom