Maco Racing Team

8-hodinovka Oschersleben, Nemecko

Na tento pretek sme boli zvlášť motivovaní po výsledku v Japonskej Suzuke. Celý team cítil, že stúpame vo výsledkoch nahor a pri troške šťastia môžeme dosiahnuť aj na pódiové umiestnenie.

Už prvé voľné tréningy naznačovali, že ideme správnou cestou.

Team opäť nasadil do kvalifikácie len 2 jazdcov Warwick Nowland a Jason Pridmore. Prvá kvalifikácia prebehla bez problémov, menšie zmeny na nastavení podvozku. Po 1kvalifikácii sme mali 8 pozíciu na štarte.

Celí team sa pripravoval na 2 kvalifikáciu tak isto technici od firmy Dunlop nám pripravili kvalifikačné pneumatiky, ale po štarte Nowlandovej kvalifikácie sa po 1,5 kole spustil obrovský dážď, ktorý znemožnil jazdcom zrýchliť a tak nemohli zlepšiť časy z prvej kvalifikácii. Američan Pridmore na 2 kvalifikáciu ani nevyšiel na trať.

Po skončení kvalifikácií sme vedeli, že štartujeme definitívne z 8 miesta. A team začal pripravovať motocykel na pretek.

Štart pretekov bol o 15.00 hodine a po dohode s jazdcami tentokrát štartoval Austrálčan Nowland.

Po štarte sme sa pohybovali medzi 5 až 8 miestom, podľa počtov PIT stopov. Po druhej výmene jazdcov sme sa pohybovali na 4 až 6 mieste.

Jazdci nemohli dosahovať stabilné časy, pretože na trati predbiehali celé skupiny pomalších pretekárov …. a každý sa s tým musí vysporiadať podľa toho v akom úseku trate ich stretne.

Po 5 hodine preteku sme sa už pohybovali už na 3 až 5 mieste. Veľmi disciplinovane sme boli pripravení na každý náš PIT stop a okrem jedného malého problému s prednými brzdami všetko prebehlo v norme. Jason Pridmore dokonca dosiahol lepší čas v preteku ako v samotnej kvalifikácii 1,29,9. Blížil sa koniec preteku a my sme po prepočítaní paliva vedeli, že musíme mať pred záverom preteku krátky PIT stop na dotankovanie paliva. V perfektne zvládnutom preteku sme sa po dotankovaní vrátili do preteku na 6 mieste. Cieľ ………a naše celkové 6 miesto.

Krásny výsledok pre celý team ale pre našu prácu veľmi zaväzujúci, pretože stále chceme napredovať a byť lepší a lepší.

Pred sebou máme ťažký 24 hodinový závod V BOL D´OR – francúzsky….náročný pretek…na ktorom chceme uspieť, takže opäť nejaké zmeny na motocykloch a na našich tankovacích zariadeniach a ideme DO TOHO!!!!!

Naša úprimná vďaka patrí všetkým, ktorý pomohli k historicky najlepšiemu výsledku nášho teamu v nemeckom Oschersleben. Ďakujeme partnerom, sponzorom, priateľom a všetkým čo sa pričinili o to, že „revolúcia“ v MACO RACING TEAME prináša výsledky a za seba úprimne môžem povedať, že to za to všetko stojí….

ĎAKUJEM a držte nám palce!!!!

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom