Maco Racing Team

8 hodín v Katare – tlačová správa tímu

Záverečné podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov sa konalo ako osemhodinové preteky 12. novembra na katarskom okruhu Losail. Slovenský tím Maco Racing sem prichádzal na jedenástom mieste priebežného hodnotenia šampionátu a preto bol jeho cieľom výsledok, ktorý by mu zaručoval umiestnenie v prvej desiatke konečnej tabuľky.

 

Tomuto cieľu bola podriadená aj taktika, pretekári Jason Pridmore, Greg Junod a Gregg Black sa sústredili predovšetkým na to, aby zbytočnými poruchami či haváriami nezmarili šance tímu. Aj napriek tejto taktike však všetci traja jazdili vynikajúce časy, ktorých výsledkom bolo šieste miesto v kvalifikácii, ako najrýchlejší súkromný tím.

 

Do pretekov odštartoval Junod, ktorý však z technických príčin nemohol jazdiť naplno a po prvej výmene bol slovenský tím až na 21. priečke. Potom však nasledovala skvelá stíhacia jazda, ktorá znamenala postup až na siedmu pozíciu. Aj napriek tomu, že táto priečka zaisťovala tímu deviate miesto v konečnom hodnotení šampionátu, sa pretekári nevzdávali a snažili sa dotiahnuť na tímy pred nimi. To sa im aj darilo, ale len do záverečnej hodiny, kedy prišlo na motocykli k vibráciám, pre ktoré musel na trati jazdiaci Pridmore spomaliť a preteky dokončiť jazdou na istotu.
V cieli táto porucha znamenala pre tím Maco Racing prepad na jedenáste miesto, no vo svojej triede si siedmu priečku udržal, čo znamenalo splnenie cieľa, teda umiestnenie v prvej desiatke záverečného hodnotenia šampionátu, presnejšie deviate miesto so ziskom 34 bodov.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Podujatie v Katare hodnotím pozitívne, vybojovali sme tam čo sme potrebovali, aj keď sme v pretekoch samozrejme chceli dosiahnuť viac. Po probléme v úvode sme sa vrátili do boja o predné miesta, ale veľké vibrácie motocykla v závere, ktorých príčinu odhalíme až po návrate domov, zapríčinili, že sme sa museli vzdať súboja o šieste miesto a sústrediť sa na dojazdenie pretekov, keďže prípadnou opravou by sme riskovali ešte väčšiu stratu. Tento rok sme opäť postúpili vyššie, aj napriek ťažkostiam sme v celkovom hodnotení dosiahli najlepšie umiestnenie nášho tímu v našom pôsobení v tomto šampionáte a pred budúcoročnou sezónou som preto optimistom, verím, že príde čas, kedy smola, ktorá nás často sprevádza, skončí a my budeme môcť naplno prejaviť potenciál nášho tímu.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom