Maco Racing Team

8 hodín Oschersleben

ONLINE – S pretekármi Andy Meklauom, Dani Ribaltom a Victorom Carrascom bojuje tím BK Maco Racing v nemeckom Oscherslebene o body v druhom tohtoročnom podujatí MS Endurance.

NEDEĽA:

PRETEKY 1:20 h PRED KONCOM ZASTAVENÉ!!!

Je tu silný dážď a FIM dostalo hlásenie z Magdeburgu, že tam je dažďový hurikán, Mali sme najlepšie časy na vode… škoda, Dani išiel druhú rundu, je na vode dobrý… a chýbal nám Jason, on by bol terminátor… ale nič to.
Čudujeme sa, že v Le Mans nezastavili preteky, keď takto lialo 5 hodín vkuse… a tu prišla dažďová smršť a je koniec…
Sme teda na šiestom mieste, zatiaľ, ale čakáme, či sa nebude pokračovať. Každopádne sme zatlieskali tímu a jazdcom a ďakujeme všetkým, že držali palce, Smola, čerpadlo nás posunulo z 2. na 6. miesto.
Ale aj to prináša racing. Ďakujem všetkým partnerom, všetkým členom tímu, aj tým, ktorí sú v mysli s nami!!!!
Veľa pozdravov a dovidenia doma!
PO 6 HODINÁCH:
Je slnečno a veterno, ešte neprší, ale môže to prísť každú chvíľu…
Sme ok a bojujeme, Dani pôjde dve rundy, len mu doplníme benzín a vymeníme kolesá.
Viktor urobil kusisko dobrej práce, sedel 50 kôl na stroji a to preto, lebo sme prišli na zavádu – čerpadlo!!!
Rovnakú chybu mal aj Bolliger a je pravdepodobné, že tunajší benzín SHELL opäť nie je kvalitný, dva roky dozadu sme na ňom skončili. Špinka v ňom znamenala náš stop.
Andy je inštruovaný na dve výmeny, bude sedieť na motorke až po rezervu, do maxima!!! Ideme na maximum, buď alebo!!!
PO 4,5 HODINE:
Andy šiel dole po naznačovaní na ľavú stranu motorky.
Mechanici v boxe menili radičku a je predpoklad, že odišlo radenie, otázne je ešte čerpadlo v nádrži… pri preraďovaní mu vždy spomalila motorka na minimum..
Problém riešime, škoda ale, že strácame miesta. Bojujeme ďalej a veríme, že Victor bude ok na motorke, časy sú fajn, ide o to, že nádrž je zatiaľ kompletne plná… možno sa na problém príde pri odčerpaní nejakého paliva…
TRETIA HODINA:
Victor je fantastický, robí z tímu najlešie časy, lepšie ako tím Michelin, to znamená, že méme šancu ich dostať.
Tím pracuje skvele, žiadny stres, perfektné pit stopy a to je záruka, že ak nepríde technická porucha, alebo pád, máme na výborné umiestnenie. Svieti slnko a je veľmi teplo. Prichádza výmena, Dani je už pripravený.
PO PRVEJ HODINE:
Perfektný náš prvý pit stop! Výmena, Andy na motorke, stále si držíme pozíciu. Dani je v pohode, naznačoval, že nevie ako išiel, iba držal plný plyn… Po nehode a páde Phase One, Damian Cudlin na motorke, sme ostali trochu rozrušení v 4 kole je skoro na pády….
Damian doviezol stroj do boxu, málo poškodenú motorku opäť pustili von, zničený mal ale výfuk, ktorý nestabilne visel na stroji…
Za dobrý a rýchly výkon sme im slušne ako našim susedom v boxe športovo zatlieskali….
Andy je vonku a my teda ideme ďalej….

Po warm upe:

Slovenský tím má za sebou warm up a z miesta sa nám opäť ozvala manažérka Denisa Grešková:

„Po warm upe je všetko ok, pozdravujeme domov. Pracovali sme na posledných nastaveniach motocykla a na štart som prihlásila Daniho. Pôjdu podľa poradia ako išli počas kvalifikácií.
Stratégiu výmen budeme meniť podľa priebežného umiestnenia nášho tímu. Máme troch vyrovnaných jazdcov a preto nemám obavy, že by sme mali mať problém s psychickou resp. fyzickou vyčerpanosťou jazdcov. Máme tu dobré počasie, trochu ale fúka, oblačno ale neprší.
Z Bratislavy prišli ďalší kamaráti, máme tu teda silnú podporu a verím, že našich priaznivcov nesklameme.
O 13:15 začína štartovacia procedúra, pripravene mame všetko, ideme spoločne všetci obedovať a následne sa budeme koncentrovať na preteky.“

Výsledky Warm Up

——————————————————————–

SOBOTA:

V druhej kvalifikácii zajazdil hneď na začiatku vynikajúci čas (1:29,2) Dani Ribalta a nakoniec sa cez neho dostal len Bolliger Team.

Andy Meklau skončil v druhej kvalifikácii vo svojej skupine šiesty s časom 1:30,2.

Victor Carrasco skončil vo svojej skupine na piatom mieste, zajazdil však čas zhodný s Ribaltom, teda 1:29,2.

Do poobedňajšieho Superpole postupúpil Ribalta, ktorý mal o 8 stotín rýchlejší čas ako Carrasco.

Výsledky 2. kvalifikácia – Ribalta

Výsledky 2. kvalifikácia – Meklau

Výsledky 2. kvalifikácia – Carrasco

Výsledky Superpole

Štartový rošt

Tím BK Maco Racing teda zajtra o 14:00 odštartuje zo 6. miesta!

O úspešnej sobote nám opäť porozprávali majiteľ tímu Martin Kuzma a manažérka tímu Denisa Grešková:

Martin Kuzma:
Predovšetkým chcem poďakovať celému tímu za super odvedenú prácu a takisto Khalilovi a Sofianovi, že nás prišli opäť podporiť, bez nich si nevieme predstaviť atmosféru pretekov.
Becherovka sa stala tímovým drinkom, aj jazdci si pripili na šťastie v pretekoch.

Denisa Grešková:
Yamaha Austria RT a Michelin Power RT sú zajtra favoritmi, veríme však, že sa šťastie prikloní aj na našu stranu. V Superpole sme oproti kvalifikácii stratili dve miesta, ale vieme, že patríme do top 3, resp 4. Niet pochýb, že sme pre favoritov vážny súper.
Včera s nami trošku „potiahol“ Igor Jerman a do boxu prišiel o 6:15, ale aj tak je stále rýchly… Je tu proste zábava a skvelá atmosféra. Aj Steve Martin šiel ako s vetrom v kombinéze…
Takisto vieme, že tu bude silný tím RMT 21, sú doma, majú to tu natrénované, snáď tak, ako my Pannoniu, či naši Španieli Albacete. Andy je v pohode, Dani – profi prístup a Victor, pred kvalifikáciou mal pocit, že má bombu v kombinéze… bol nervózny, ale zvládol to. Je to veľmi pohodový človek a teší sa na Superpole v Albacete s nami… tam je totiž doma on!!! Všetkým prajeme pekný a pohodový večer rovnako ako ten náš, ideme pripraviť motorku na Warm up a do pretekov… A zajtra ideme na pódium!

——————————————————————–

PIATOK:

16:00 hod:
Slovenský tím je po prvej kvalifikácii na výbornom štvrtom mieste a podľa informácií manažérky je v tíme veľmi veselo. Niektoré z nich vám prinášame:

Denisa Grešková:
„Prekvapenie v našom tíme, Victor Carrasco urobil z trojice pretekárov najlepší čas na kvalifikačnej pneumatike. Počasie je lepšie, svieti slnko, ale stále fúka. Andy Meklau mal veľmi plnú trať a počas jeho kvalifikácie boli na trati dve havárie na rovnakom úseku a vládla obava, že tam je olej na trati. Rozumná konverzácia medzi jazdcami a mechanikmi dopomáha maximálnej pohode v tíme. Motocykel pre preteky otestujeme dnes vo večernom tréningu, urobíme nastavenia svetiel a budeme sa pripravovať na zajtrajšiu druhú kvalifikáciu.
Platí pravidlo, že ten kto urobí najrýchlejší čas počas kvalifikácie, pôjde aj na Superpole.

Viktor sa zatiaľ bráni a smeje sa, že to nečakal a každopádne chce prepustiť svoje miesto krajanovi Danimu. Andy má osobného sponzora Red Bull, „krídla v našom tíme“ nám teda určite nechýbajú.
V tíme je dobra nálada, k čomu prispieva fantastickým servisom tímová kuchárka Anka. Po včerajších rezňoch bol aj dnes fantastický obed a dezert (lievance s nutelou) a oblievané čokoládkou. Jasonova polovička a Maco hrajú „človeče nezlob se“ a je toho ešte oveľa viac na čom sa tu smejeme…“

Výsledky 1. kvalifikácia – Ribalta

Výsledky 1. kvalifikácia – Meklau

Výsledky 1. kvalifikácia – Carrasco

ŠTVRTOK:

16:00 hod:
Dnes tímy absolvujú voľné tréningy. Z tímu BK Maco Racing sa nám ozvala manažérka Denisa Grešková:
„V tíme je všetko v poriadku, pretekári musia bojovať so silným vetrom. Ráno o desiatej sme ani nešli, pretože okrem silného vetra aj pršalo. Andy, Dani a Victor sú dobrá kombinácia pretekárov. Victor je tu prvýkrát, ale na trať si veľmi rýchlo zvyká. Priamo v boxe je s nami aj inžinier od Dunlopu. Priebežne sme na šiestom mieste, ale nič nesilíme, užívame si to, je tu dobrá nálada. Mojím asistentom je tu Jason Pridmore, fyzicky aj psychicky je už ok, ale má ešte dva týždne oddychovať. Veľa ľudí za ním chodí a pýta sa ho ako je na tom. Pozdravujeme všetkých doma!“

20:00 hod:
Denisa Grešková:
„Prvý voľný tréning, oficiálny čas: 1,31,175, – 6. miesto. Prvý je YART 1,28,978, ktorí tu testovali pred 2 týždňami. U nás sa pracovalo na set upe pre Meklaua. S Ribaltom majú podobné pocity z motorky, navzájom si vysvetľujú detaily. Andy je tu veľmi skúsený, o čom svedčí aj jeho suverénny rekord na tomto okruhu.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom