Maco Racing Team

8 hodín Oschersleben – tlačová správa tímu

Yamaha Maco Racing Team na osemhodinovke v Oscherslebene

V nemeckom Oscherslebene pokračoval v sobotu 23. augusta tretím dejstvom vytrvalostný svetový šampionát cestných motocyklov Endurance, ktorého súčasťou je už dvanástu sezónu aj slovenský tím Yamaha Maco Racing. Po vynechanom podujatí v japonskej Suzuke, ktorého sa Slováci pre finančnú náročnosť nemohli zúčastniť, bolo ich túžbou dohnať chýbajúce body a v závere šampionátu sa pokúsiť nadviazať na vlaňajší výsledok, keď v konečnom hodnotení šampionátu obsadili siedme miesto.

Slovenský tím tentoraz na pretekárskej dráhe zastupovala trojica pretekárov Raymond Shouten (Holandsko), Alex Phillis (Austrália) a Pawel Szkopek (Poľsko). V tréningoch sa v tíme venovali predovšetkým nastaveniu motocyklov pre kvalifikáciu a preteky.

V samotnej kvalifikácii patrilo Slovákom v konkurencii štyroch desiatok tímov 14. miesto, z ktorého štartovali aj do sobotňajších pretekov. Podľa overenej taktiky neriskovať v kvalifikácii a ani v úvode pretekov, sa darilo nášmu tímu postupne sa prebojovávať cez svojich súperov a v polovici osemhodinových pretekov mu patrila už výborná siedma pozícia.

Žiaľ prišiel pád Raymonda Schoutena, ktorého navyše nasledoval aj Pawel Szkopek a po prepade do štvrtej desiatky čakala na slovenský tím už len stíhacia jazda s cieľom vybojovať body do priebežného hodnotenia svetového šampionátu. To sa mu nakoniec podarilo, keď celkovo síce skončil na 25. mieste, no do šampionátu EWC bodoval trinástym miestom. V tabuľke je tak pred posledným podujatím na priebežnom 15. mieste so stratou štyroch bodov na prvú desiatku.

Posledné podujatie majstrovstiev sveta sa uskutoční 20. a 21. septembra ako 24-hodinové preteky v Le Mans.

 

Martin Kuzma, majiteľ tímu:

„Bolo to pre nás náročné podujatie, už v druhom voľnom tréningu sme mali dosť ťažký pád na motocykli určenom pre preteky. V oboch kvalifikáciách sme tradične nešli na hranu, no v tej druhej sa nevyhol pádu Szkopek, takže sme nakoniec mali dosť práce, ale do pretekov sme šli stopercentne pripravení, keď predtým sme ešte vo Warm Upe všetko otestovali a zmenili nejaké detaily v nastavení.

Pre preteky bola stratégia jasná, štartoval Szkopek s tým, že sa nemá tlačiť dopredu. Naplánovali sme to tak, že sa budeme postupne prepracovávať nahor, čo sa nám opäť aj darilo. Keď sme už jazdili na siedmom mieste, prišiel pád Schoutena a bolo po šanci na dobrý výsledok. Nato začalo pršať, snažili sme sa prepracovať späť dopredu, ale prišiel ďalší pád Szkopeka a to už bol definitívny koniec na nejaké lepšie umiestnenie. Tak sme aspoň zobrali povinné body za 13. miesto a začíname sa pripravovať na Le Mans.

Ďakujeme za podporu našim partnerom, Yamaha Racing, Yamaha Motor France, Dunlop, Öhlins, Motul, France Equipement, BPY, 27restaurant, PP Tuning, Slovakia Ring, Marvic, Mac Moto Plastic Parts a takisto všetkým našim fanúšikom.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom