Maco Racing Team

8 hodín Katar – tlačová správa tímu

Na okruhu Losail v Katare pokračoval 9. júna druhým podujatím tohtoročný seriál vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov. Po úvodných aprílových pretekoch Bol d´Or, kde tím Maco Racing pre haváriu nedokončil, bolo cieľom slovenského zástupcu získať čo najviac bodov a vrátiť sa tak do boja o čo najlepšie umiestnenie v konečnom hodnotení svetového šampionátu.

Pre problém s časomierou musela byť zrušená druhá kvalifikácia a do sobotných pretekov tak tím Maco Racing štartoval z 11. pozície, ktorú jazdci Jason Pridmore, Gregory Junod a Gregg Black vyjazdili už v prvej kvalifikácii. Za mimoriadne vysokých teplôt boli odštartované samotné preteky, v ktorých úvode Junod doplatil na olej na trati, musel pokračovať až do únikovej zóny, kde bol nútený motocykel pred blížiacou sa bariérou radšej položiť na zem. Po krátkej oprave tím pokračoval ďalej a pohyboval sa okolo 14. pozície. Postupne sa prebojoval na deviate miesto, ktoré už v posledných hodinách udržal. Medzi tímami kategórie EWC obsadil slovenský tím piate miesto a získal tak dôležité body do priebežného hodnotenia šampionátu. Podujatie postihli aj veľké problémy s transpondérmi, ktoré si museli tímy dokonca počas pretekov meniť a to takisto neprispelo k pohodovému priebehu podujatia.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Som rád, že sme vybojovali body do hodnotenia šampionátu, ale nie som práve nadšený. Nie z výkonov nášho tímu, pretože ako jazdci, tak aj mechanici pracovali na sto percent, o čom svedčí aj to, že sme nemali jediný technický problém, bezproblémové boli aj pit stopy a motor sme vedeli nastaviť tak, že sme vo vysokých horúčavách dokázali udržať jeho stabilnú teplotu, pričom práve pre Yamahy boli tieto poveternostné podmienky veľmi náročné. Mrzí ma ale to čo sa dialo okolo, po úplnom zrušení druhej kvalifikácie organizátori z FIM nezvládli ani problémy s transpondérmi počas pretekov, nastal veľký chaos a z toho plynie aj moje rozčarovanie a zatienilo mi to radosť z nášho výkonu. Náš tím z tempa nevyviedol ani krátky problém, kedy sme po ľahkom nezavinenom páde Junoda v úvode museli opravovať motocykel a stratili sme tak niekoľko kôl. Naša taktika podriadiť prípravu motora vysokým teplotám nám vyšla, cieľ sme si splnili, vrátili sme sa do hry o popredné umiestnenia a dokázali sme, že patríme na miesta okolo prvej päťky, keď prvé tímy hodnotenia sú vďaka svojej materiálnej prevahe pre nás nedostihnuteľné. Moja veľká vďaka za podporu patrí našim partnerom z Yamaha YEC a Yamaha Racing France. Nasledujúcich osemhodinových pretekov v japonskej Suzuke sa, tak ako aj mnoho ďalších tímov, nezúčastníme, ale už teraz sa začína naša príprava na osemhodinovku, ktorá sa bude konať 12. augusta v nemeckom Oscherslebene.“

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom