Maco Racing Team

24 hodín Bol d´Or Online

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Slovenský tím Yamaha Maco Racing cez víkend absolvuje záverečné podujatie tohtoročného svetového šampionátu Endurance. 79. ročník slávnych 24-hodinových pretekov Bol d´Or sa po 16 rokoch vracia na okruh Paul Ricard v Le Catellet.

Časový harmonogram
Live timing
Výsledky

Vysielacie časy na Eurosporte 2:
14.45 – 15.30 Sobota
22.15 – 01.00 Sobota/Nedeľa
07.00 – 15.15 Nedeľa

V sedle Yamahy slovenského tímu sa v pretekoch po jedenástom ieste v kvalifikácii predstavia Marko Jerman (SLO), Athony Dos Santos (FRA) a Pedro Vallcaneras (ESP). Ten priamo pred pretekmi nahradil v kvalifikácii zraneného Lucasa De Carolisa (FRA), ktorý pôvodne pre toto podujatie nahrádzal zaneprázdneného Taliana Gianlucu Vizziella.

„V prvej kvalifikácii mal Lucas De Carolis ťažký pád v rýchlosti 213 km/h, navyše ho jeden zo súperov prešiel po nohe, má vykĺbený členok a už je tu v boxe s nami s nohou v sadre,“ vraví Maco Kuzma, majiteľ slovenského tímu. „Problémom ale bolo, že v kvalifikácii neodjazdil ani jedno merané kolo. Ani tentoraz sme netlačili na nejaké superrýchle časy, sám Lucas priznal, že urobil chybu, no dôležité je, že je na tom dobre. Pokračovali sme preto vo dvojici a v pretekoch s nami bude štartovať Padro Vallcaneras. V týchto chvíľach pripravujeme motocykel na ráno. Taktiku pre preteky máme jasnú, budeme čakať na noc, počas ktorej chceme postupovať najviac nahor, keďže máme počas noci dobrú spotrebu pohonných hmôt.“

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom