Maco Racing Team

24 hodín Le Mans – Tlačová správa tímu

Predposledné podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov sa konalo ako 24-hodinové preteky na slávnom okruhu vo francúzskom Le Mans. Ambíciou slovenského tímu Maco Racing bolo vybojovať čo najviac bodov do hodnotenia šampionátu a zároveň dosiahnuť čo najlepší výsledok na týchto pretekoch.

Trojica pretekárov Jason Pridmore, Greg Junod a Gregg Black hneď od prvých tréningov dokazovala veľkú pripravenosť tímu na toto podujatie, keď v oboch kvalifikáciách obsadili piate miesto. Chybou usporiadateľov však nakoniec štartovali zo šiestej pozície, keď komisár, ktorý mal na starosti s uplynutím časového limitu šachovnicovou vlajkou ukončiť kvalifikáciu, odmával koniec tréningu neskôr a podľa pravidiel mali byť výsledky vyhlásené práve až ukončením tréningu komisárom. Jury však nesprávne výsledky upravila podľa dosiahnutých časov v momente vypršania časového limitu a slovenský tím tak klesol z piatej na šiestu štartovú pozíciu.

Po štarte jazdil Junod na výbornom štvrtom mieste, po niekoľkých kolách však zamieril pre problém s brzdami do boxu. Po výmene brzdového systému sa však Junod opäť objavil v boxe s rovnakým problémom, ktorý bol však vyriešený až po ďalšej zastávke, kedy bola vymenená nekvalitná brzdová kvapalina. Slovenský tím sa prepadol až na záver poľa na 54. miesto, no nasledovala skvelá dvadsaťdva hodín trvajúca stíhacia jazda, ktorá vyniesla tím Maco Racing na konečné 18. miesto, pričom do hodnotenia seriálu majstrovstiev sveta si za deviate miesto pripísal desať bodov a v priebežnom hodnotení sa posunul na jedenástu pozíciu.
Záverečné podujatie šampionátu sa uskutoční 12. novembra ako osemhodinové preteky na katarskom okruhu Losail.

 

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„S výsledkom spokojný byť nemôžem, mali sme rozhodne na viac, čo dokazujú skvelé časy našich pretekárov po odstránení poruchy v úvode. Naše časy sa pohybovali na úrovni tých najlepších a o to viac ma mrzí, že to takto dopadlo. Tentoraz nás o úspech pripravila nekvalitná brzdová kvapalina, proste chybný kus… Žiaľ, v motoršporte si šťastena nevyberá. Zo začiatku sme v tíme prežívali frustráciu, ale s pribúdajúcim časom sme videli, že naša snaha môže byť odmenená bodovým ziskom a to nás opäť motivovalo. Vďaka desiatim bodom sme sa v tabuľke posunuli na jedenástu priečku a v Katare tak budeme útočiť na prvú desiatku konečného hodnotenia. V Le Mans sme opäť predviedli náš potenciál a silu, čo ocenili aj naši partneri a moja vďaka ta to patrí jazdcom aj celému tímu, všetci pracovali na 110 percent.“

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom