Maco Racing Team

24 hodín Le Mans on-line

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Cez víkend sa v Le Mans uskutoční posledné podujatie tohtoročného seriálu Majstrovstiev sveta Endurance, ktorého sa samozrejme zúčastňuje aj slovenský tím Yamaha Maco Racing.

Slovenský tím sa na mieste predstaví s týmito pretekármi: Pawel Szkopek (PL), Marek Szkopek (PL), Chema Luis Rita (E) a Bartlomiej Lewandowski (PL).

Live Timing sa vám zobrazí po kliknutí sem…

Priebežné výsledky z podujatia sa vám zobrazia po kliknutí sem…

Tu môžete sledovať priamy prenos z podujatia:

PRETEKY:

Za Slovenský tím mal pôvodne do pretekov odštartovať Španiel Rita, no ráno sa u neho prejavili zdravotné problémy s chrbtom a nahradil ho ho domáci francúzsky pretekár Lucas Mahias. Tím Yamaha Maco Racing nakoniec skončil na 30. mieste celkovo a na 12. v triede EWC.

„Celú noc som otváral a zatváral chladič,“ povedal hneď po skončení pretekov Martin Kuzma. „Vrela voda, všetci sme boli obliati. Štyri hodiny sme mali teplotu od 105 do 122 stupňov Celzia. Vymenil som viečko na chladiči, tri hodiny bol pokoj a už sme všetci dúfali, že to bude v poriadku a zrazu opäť 122 stupňov… Tak sme vymenili celý chladič a bolo 75 stupňov. Potom ešte Pawel dvakrát spadol a raz aj Francúz Mahias… No, na viac sme tentoraz nemali, no za bojovnosť dávam tímu tisíc bodov.“

——————————————————–

PIATOK:

Po kvalifikáciách patrí tímu Yamaha Maco Racing 29. miesto na štartovom rošte. “V prvej kvalifikácii sme na to netlačili, Marek Szkopek sa dlhšie hľadal, Chema zajazdil čas presne ako v roku 2013, jazdci si stále zvykali a pripravovali sme naďalej aj motocykel,” vraví majiteľ tímu Martin Kuzma. “Pred druhou kvalifikáciou sme naplánovali zrýchliť a stlačiť čas dolu, no to nám prekazilo počasie a dráha bola mokrá. Spadol Pawel Szkopek, ktorý mal vpredu mokrú pneu a vzadu slick, keďže trať už osychala, no nebolo to nič vážne. Marek sa naďalej hľadá a hoci šiel s časmi dole, tak to nestačilo na to, aby šli vo výsledkoch nahor. Neporáža nás to však, v pretekch má totiž navyše pršať, takže to bude veľký boj, sme odhlodlaní bojovať počas celých 24-hodinových pretekov. Veríme, že to pre náš tím dopadne dobre a ďakujeme všetkým partnerom a fanúšikom vo svete, ale hlavne na Slovensku za podporu.”

——————————————————–

STREDA:

Už v utorok prebehlo voľné trénovanie tímov, na motocykli slovenského tímu jazdil dokonca aj čerstvý majster Slovenska Radoslav Dulík. Už počas prvého dňa tímoví pretekári jazdili dosahovali dobré časy a pracovali na nastavení motocykla určeného pre preteky, v čom ich nepribrzdil ani ľahký pád. V stredu bolo na mieste voľno a tímy čakala len technická prebierka. Vo štvrtok sú na programe oficiálne voľné tréningy a prvá kvalifikácia pre preteky, ktoré budú odštartované v sobotu o 15:00 hod.

moto-2014

 

Partneri

Chceš nás podporiť?

Staň sa našim partnerom