Maco Racing Team

Maco Racing Team úspešný na Alpe Adrii v Rijeke

Štvrté podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria hostil okruh Grobnik pri chorvátskej Rijeke. Slovenský Maco Racing Team sa na mieste predstavil s dvojicou pretekárov Micha Búlik (Supersport 300) a Tomáš Svitok (Superstock 1000).

Búlik obsadil v kvalifikácii tretiu priečku. Prvé preteky sa konali už v sobotu a Búlik bojoval o víťazstvo s krajanom Romanom Kučerom. Ich súboj ale ukončila havária ďalšieho pretekára, po ktorej museli byť preteky predčasne ukončené. Bolo to v čase, keď Búlik jazdil na druhom mieste. V nedeľu Búlik opäť bojoval o víťazstvo a v poslednom kole úspešne zaútočil na dvojicu juhoafrických súperov, Samuela Lochoffa a Tarica Van Der Merweho a zaslúžene zvíťazil.

Svitok štartoval do prvých pretekov z ôsmej pozície. V prvých pretekoch obsadil šiestu priečku, v nedeľu sa mu darilo lepšie a v cieli bol klasifikovaný na piatom mieste.
Ďalšie preteky šampionátu Alpe Adria sa uskutočnia 1. a 2. septembra na rakúskom Red Bull Ringu.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Čo povedať k Michalovi Búlikovi… Je to pán jazdec! Pracovali sme spolu na nastavení a to nás posúvalo v časoch na kolo stále ďalej. V prvých pretekoch to už bolo na ňom a bolo to aj o taktike. V sobotu to nevyšlo, keďže boli preteky predčasne ukončené a bolo z toho druhé miesto, no v nedeľu už Michal svojím víťazstvom potvrdil svoje vysoké kvality.
Tomáš Svitok mal v prvých pretekoch problém s nastavením motocykla, keďže je tu nový asfalt, ale podľa dát sme na nedeľu ešte urobili zmeny a v nedeľu ráno zajazdil čas 1:27,8, čo bolo pred pretekmi nádejné. Tomášovi nevyšiel štart a preto sa už veľa toho urobiť nedalo. Celkovo som ale s Tomášom spokojný, lebo počas celých pretekov jazdil dobré časy na kolo.