Maco Racing Team

300 zatáček Gustava Havla – Hořice

Tým Maco Racing Endurance absolvoval prostřednictvím Marka Svobody a Jiřího Dražďáka legendární český závod 300 zatáček Gustava Havla.

Do závodu Volné třídy 250 – 600 ccm nastoupil náš jezdec Marek Svoboda, který se v Hořicích v Podkrkonoší představil na motocyklu Yamaha YZF R6. V obrovské konkurenci dalších 34 jezdců dokázal během prvního tréninku zajet Mara čas 2:34,390, se kterým skončil na sedmé pozici. V odpolední druhé kvalifikaci Mara zrychlil na konečných 2:30,482, což pro něj znamenalo páté místo a start do závodu z nadějné, druhé řady. Samotný závod poté znamenal obrovskou bitvu mezi Marou, Brožem, Bočkem a Němcem Brandtem. Po deseti kolech, na které byl závod Volné třídy 250 – 600 vypsán, dojel náš jezdec na třetím místě, když na vítězného Jiřiho Brože ztratil pouhých 2,702 sekundy.

V silnější třídě Volná přes 600 jsme měli také našeho zástupce. Do této třídy se s motocyklem Yamaha YZF R1 postavil Jiří Dražďák, který hned během úvodního kvalifikačního tréninku naznačil své ambice, když se prezentoval druhým nejrychlejším časem, jenž měl hodnotu 2:25,790. Ještě větší úspěch jsme zaznamenali u Jirky ve druhé kvalifikaci, kterou časem 2:23,395 vyhrál a zajistil si tak start do závodu z Pole Position. V nedělním závodě vzhledem ke zranění hořické legendy Romana Bočka nenašel Jirka konkurenci a rozdílem třídy zvítězil. Jeho vynikající výkon byl podtržen novým absolutním rekordem na jedno kolo, který má nyní hodnotu 2:22,641.